Szukaj Pokaż menu

10 zaskakujących ciekawostek psychologicznych

191 239  
321   57  
Fakt, że jest nas na Ziemi już ponad 7,3 mld indywiduów, czyni badania psychologiczne jeszcze bardziej interesującymi… i jeszcze mniej pewnymi.

#1.

Demotywatory DCCXLVIII - jak kulturalnie zaorać roszczeniową Karynę

91 035  
380   195  
Hej, jak się macie w połowie wakacji? Dzisiaj m.in. zaskakująca brytyjska patologia, rady jak żyć od japońskiego lekarza, który przeżył 105 lat, wspaniała fucha dla sędziów w stanie spoczynku, a na początek Polak, z którego jesteśmy dumni.

10 potwornickich ciekawostek o pocałunkach

225 554  
459   60  
Całusy, buziaki, bakterie, matki ssące i zwierzęta.

#1. JAK!?

Na YouTube znajdziemy masę różnego rodzaju poradników, jednak najczęściej wyszukiwanym tematem jest "how to kiss", czyli "jak całować. W dzisiejszych czasach internet uczy nas jak robić masę różnych rzeczy, dlaczego więc nie tego? ... oh wait...

#2. NO JAAAK!?!?

Naukowcy spierają się jakie czynniki decydują o tym, że ogół społeczności nie uważa całowania za coś, co może mieć wymiar romantyczny, czy seksualny. Niektórzy z badaczy podejmują bardzo śmiałe teorie i uważają np. że całowanie nie wchodzi w zakres wyrażania uczuć w kulturach, w których nie dba się o higienę, lub tam, gdzie po prostu nie ma jak umyć zębów. Nie ważne są jednak powody, 46% ze światowych kultur nie uważa całowania za coś fajnego. No jak można!?

#3. Pod prąd

Co oznacza, że jedna trzecia z nas całuje na odwrót! Najciekawsze jednak jest to, że badacz, który postanowił zmierzyć te wartości, czekał po prostu kilka godzin na lotnisku i chcąc nie chcąc zauważył, że całujące się w poczekalni pary, chętniej odwracają głowę w prawo. Będąc szczegółowym naukowcem postawił kilka kryteriów badania i przez tygodnie obserwował pary całujące się na lotniskach, w parkach, czy w restauracjach.

Dlaczego akurat takie wyniki? Wspomniany naukowiec zajmuje się badaniem różnic między prawą i lewą półkulą mózgową, a także preferencjami wyboru poszczególnych stron. Według badań 90% z naszej społeczności to osoby praworęczne, ale właśnie dwie trzecie z nas posiada preferencję wyboru prawej nogi, prawego oka, czy ogólnie prawej strony naszego ciała.

#4. Całować inaczej

Dawni chrześcijanie całowali się na powitanie, za każdym razem, kiedy się z kimś spotkali. To było taka wymiana uścisków dłoni i nie było w tym aspektu romantycznego. Eskimosi i Polinezyjczycy chcąc wyrazić swoją miłość nie całują się w usta, tylko pocierają się nosami. W południowo-wschodnich Indiach robi się to jeszcze inaczej! Tam przykłada się nos do czyjegoś policzka i mocno wdycha powietrze.

#5. No dzień dobry

A to wciąż bardzo dobry wynik i prawdopodobnie w trakcie pocałunku mamy mniejsze szanse na zarażenie się jakimś bakcylem, niż w trakcie wymiany uścisków dłoni!

#6. Ząbki pa pa!

Co ciekawe bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy nie znajdują się w naszych ustach od narodzin. Dostarczane są dopiero przez inne osoby, które mają je w swoich ustach, a przenoszą je za pomocą pocałunków, czy biorąc do ust te same przedmioty co my.

Tak, prawdopodobnie Twoja Mama zaraziła Cię bakteriami powodującymi próchnice.

#7. Proszę nie całować

I proszę nie mylić tego z piwnicznym trybem życia z nosem w monitorze przez 24 na dobę.

#8. Proszę całować

U zwierząt zaobserwowano co prawda pocałunki, jednak nie mają one podłoża seksualnego. No... inaczej mogłoby się wydawać jeśli weźmiemy pod lupę bonobo, ale one nawet w ramach zwykłego powitania zamiast "cześć" i podania sobie dłoni, uprawiaj po prostu seks. Reszta zwierząt nie jest zainteresowana całowaniem w celu nawiązywania bardziej romantycznych kontaktów.

#9. Fellatio

Ciężko to jakoś ambitnie rozwinąć. Tak było. Tę informację potwierdza wiele książek.

#10. XOXO

No to XOXO i zapraszam na kolejne odcinki!

W poprzednim odcinku potwornickich ciekawostek

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10
459
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCXLVIII - jak kulturalnie zaorać roszczeniową Karynę
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Była modelka wyjawiła swoją tajemnicę – od 10 lat ukrywała swój wygląd pod grubą warstwą makijażu
Przejdź do artykułu 13 rzeczy, których nie należy robić na pierwszej randce
Przejdź do artykułu Gdy dziewczyna chce kupić kotka
Przejdź do artykułu Dziewczyna zrobiła mu kupony z okazji rocznicy. Który z nich wykorzystałbyś jako pierwszy?
Przejdź do artykułu Jakie sekrety pisane przez uczniów na karteczkach przechwycili nauczyciele?
Przejdź do artykułu Jak kobiety oszukują facetów
Przejdź do artykułu Wielki Mur widać z kosmosu... i inne głupoty, w które masa ludzi wciąż wierzy
Przejdź do artykułu Nie zdajemy sobie sprawy z rozmiaru tych rzeczy, dopóki nie porównamy ich z człowiekiem XXVIII
Przejdź do artykułu Pierwsze 40 lat dzieciństwa dla facetów są najtrudniejsze

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą