Szukaj Pokaż menu

Gorące dziewczyny, które lubią się przebierać

38 711  
404   22  
Oto seksownych panie, które lubią cosplay! Pokazują, że lubią przygody i wyrażają swoją kreatywność w tworzeniu zabawnych i unikalnych przebrań. One nie znają ograniczeń w tworzeniu.

15 statystyk, które niczego nie zmienią, ale są szalenie fascynujące

223 494  
452   61  
Jakiś czas temu UBW przedstawiał statystyki, które miały zmienić wasze postrzeganie świata. Tym razem zebrał statystyki, które nie pomogą wam nawet zmienić tapety w smartfonie, lecz właśnie to sprawia, że są tak fascynujące.

7 rzeczy, których nie wiedziałeś o... Ferrari

234 890  
728   99  
Podobno miłośnicy motoryzacji dzielą się na trzy grupy - wielbicieli Porsche, Lamborghini i Ferrari. Dzisiaj przyjrzyjmy się, czym zachwycają się ci ostatni.

#1.

Dlaczego pierwszym kolorem, jaki najbardziej kojarzy się z Ferrari, jest czerwony? Nie, wcale nie dlatego, że lakier ten dodaje 20 KM, a czerwone samochody zawsze są szybsze. Nie była to również decyzja zarządu firmy. Kolor czerwony Międzynarodowa Federacja Samochodowa odgórnie narzuciła wszystkim włoskim pojazdom występującym w pierwszych latach wyścigów samochodowych. I tak już zostało. Do tego stopnia, że aż 45% wszystkich sprzedawanych Ferrari jest właśnie w kolorze Rosso.

#2.


Dla motoryzacyjnych malkontentów Porsche (zwłaszcza), Ferrari czy (może w mniejszym stopniu) Lamborghini to tylko droga masówka. Z wizerunkiem tym próbował walczyć Luca di Montezemolo, wieloletni prezes Ferrari, który wymyślił w 2013 roku znaczne ograniczenie produkcji - do 7 tys. sztuk rocznie - co miało zagwarantować najwyższą jakość samochodów i ich ekskluzywność. Plan przetrwał zaledwie rok, kiedy do zarządu firmy trafił Sergio Marchionne, dbający o zupełnie inne wartości.

#3.


Pierwsze Ferrari z prawdziwego zdarzenia wyprodukowano w 1947 roku. Był to model Tipo 125 z silnikiem V12 pod maską. Samochód wyprodukowała fabryka w Maranello pod Modeną. Tym, którzy z uporem dopatrują się w Porsche 911 "hitlerowozu", warto przypomnieć, że fabryka ta istniała tylko dlatego, że Ferrari produkowało tam elementy uzbrojenia na potrzeby Mussoliniego. Z kolei zakłady w Modenie zostały zniszczone przez bombardowania aliantów.

#4.


Dzisiaj samochodami Ferrari może jeździć w zasadzie każdy, nawet największy wojewódzki głupek, który tylko wyłoży odpowiednią ilość gotówki i zdąży z zamówieniem przed osiągnięciem limitów produkcji. Dawniej jednak nie zawsze tak było. Na przykład w przypadku legendarnego Ferrari 250 GTO. Każdy, kto chciał kupić ten samochód w salonie, musiał najpierw uzyskać akceptację Enzo Ferrariego - i to nawet pomimo tego, że już na owe czasy auto kosztowało krocie.

#5.


Enzo Ferrari, założyciel znanej po dziś dzień marki, wcale nie miał dobrych początków. Wręcz przeciwnie - jego podanie o przyjęcie do pracy odrzucił... Fiat. Dlatego Enzo poszedł dalej - budował samochody i ścigał się w barwach Alfa Romeo, by po dziesięciu latach założyć własny zespół wyścigowy - Scuderia Ferrari.

#6.


Zakusy na święcącą sukcesy markę miał też Ford, który w 1963 roku wyłożył na stół 18 milionów dolarów. Transakcja być może i doszłaby do skutku, gdyby nie to, że Ford odmówił powierzenia Ferrariemu totalnej kontroli nad programem wyścigowym marki. Rozmowy spełzły na niczym, a na dowód, że nie potrzebuje pomocy Włochów, Ford wyprodukował model GT40, który zdołał napsuć krwi Ferrari w wyścigach Le Mans.

#7.


Na początku lat 80. XX wieku Ferrari rozważało wprowadzenie do produkcji 4-drzwiowego sedana. Samochód - jak większość modeli Ferrari - został zaprojektowany przez studio Pininfariny i jako koncept zebrał całkiem przychylne opinie publiczności. Na drodze "Ferrari Pinin" stanął jednak Enzo, który uznał, że taki model nie licuje z wizerunkiem marki i zawczasu uciął plany.


Źródła:
1, 2, 3
728
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 15 statystyk, które niczego nie zmienią, ale są szalenie fascynujące
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy renowator amator bierze się do pracy - czyli 10 przykładów najgorszych renowacji
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których raczej nie znajdziesz we współczesnych samochodach
Przejdź do artykułu Osiem najlepiej strzeżonych sekretów handlowych
Przejdź do artykułu 7 mało znanych ciekawostek ze świata samochodów najwyższych lotów
Przejdź do artykułu Jak zmieniło się życie biednego staruszka po jednym wpisie w sieci
Przejdź do artykułu Dokąd śpieszą się kierowcy TIR-ów? Kilka mało znanych faktów
Przejdź do artykułu 15 historii, które pokazują, że w fast foodzie też pracują dobrzy ludzie
Przejdź do artykułu Zestaw sytuacji, przy których nawet optymista zapłacze
Przejdź do artykułu Tuning mechaniczny - czyli co możemy zrobić z silnikiem, by podnieść jego moc

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą