Szukaj Pokaż menu

Tuning mechaniczny - czyli co możemy zrobić z silnikiem, by podnieść jego moc

295 691  
658   129  
Załóżmy, że mamy swój wymarzony samochód i odczuwamy, że brak w nim mocy. Najprostszą rzeczą jest zmiana samochodu na nowszy, ale gdy jesteśmy przywiązani, i to bardzo, do naszego auta? Wtedy pada magiczne zdanie - tuning mechaniczny silnika.

Kliknij i zobacz więcej!

"Kiedy miałam 17 lat, zdiagnozowano u mnie schizofrenię, teraz w ramach terapii maluję swoje wizje"

200 276  
413   64  
Schizofrenia to choroba zmieniająca całe życie - ciężka dla samego chorego, powoduje brak zrozumienia u innych i odosobnienie. 18-letnia Kate stara się ją udobruchać malując swoje wizje i zwidy. To zdrowym daje pewne wyobrażenie z czym muszą się zmagać chorzy na tę chorobę. Aż trudno pojąć, jak to można znieść.

#1.

Niewielka kolekcja dobrych historii na poprawę humoru

173 236  
832   64  
Dobre historie, które czekają na was poniżej pokazują, że nasz świat nie jest taki zły, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. To właśnie z powodu tego rodzaju drobnych rzeczy, większości z nas udaje się zachować wiarę w ludzkość i człowieczeństwo.

#1. Babcia uspokoiła agresywnego pasażera w metrze

Kliknij i zobacz więcej!
Postawny mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, klął, krzyczał i miotał się po wagonie. Wszyscy byli przestraszeni i tylko jedna 70-letnia kobieta wzięła go mocno za rękę i trzymała tak długo, aż mężczyzna uspokoił się i spokojnie usiadł na podłodze ze łzami w oczach. Człowiek, który wykonał zdjęcie, zapytał kobietę, dlaczego tak się zachowała i uzyskał nieoczekiwaną odpowiedź:
Jestem matką dwóch synów mniej więcej w jego wieku. Wiem jak życie czasem ich przerasta, a wszystko, co w tym momencie jest potrzebne, to by nie czuli się samotni.

#2. Australijski policjant przygarnął osieroconego kangura

Kliknij i zobacz więcej!

Oficer Mason znalazł małego kangura leżącego na poboczu obok swojej matki, która została potrącona przez samochód. Mężczyzna przygarnął chude i odwodnione zwierzę i przez 18 miesięcy opiekował się kangurem, aż do jego pełnego wyzdrowienia i adaptacji.

#3. Mężczyzna zabiera ze schroniska stare zwierzęta

Kliknij i zobacz więcej!

Steve Greig kocha zwierzęta i uważa za niesprawiedliwe, że stare i chore zwierzęta dożywają swego końca w schroniskach. Jego misją stała się troska o takie zwierzęta, które już nie mają szans na adopcję, ze względu na swój podeszły wiek czy choroby. Obecnie w jego domu w Denver żyje 10 starych psów, świnia Bikini, dwa kurczaki, dwie kaczki, dwa gołębie, kilka kotów i królików.

#4. Hugh Jackman ratuje ludzi na plaży w Australii

Kliknij i zobacz więcej!

Wypoczywając na plaży w Sydney, australijski aktor Hugh Jackman pomógł kilku osobom wydostać się z niebezpiecznych prądów strugowych, które pojawiły się w strefie przybrzeżnej. Początkowo Jackman uratował przed falą nieznajomą dziewczynę, a następnie pomógł pewnemu mężczyźnie dotrzeć do brzegu. Świadkowie zdarzenia byli pełni podziwu dla aktora, który potrafił zachować zimną krew. Jackman pomógł wydostać się z wody również swemu synowi, 15-letniemu Oscarowi.

#5. Kobieta wymyśliła urządzenie do bezpiecznego przemieszczania się ślepych psów

Kliknij i zobacz więcej!

Sylvie Bordeaux posiada psa o imieniu Muffin, który cierpi z powodu ślepoty. Wymyśliła dla niego swego rodzaju obręcz wokół głowy, która zapobiega uderzaniu się głową o różne przedmioty. Pomysł się sprawdził i teraz kobieta produkuje całą gamę obręczy o różnych rozmiarach i kolorach dla innych nieszczęśników.

#6. Lekarz uratował psa, jedząc z nim śniadanie

Kliknij i zobacz więcej!

Skrajnie wyczerpany pies Graycie bał się ludzi i nie chciał jeść. Weterynarz Andy Mathis wymyślił, jak zdobyć jego zaufanie. Mężczyzna wszedł do klatki, postawił miskę przed psem i sam zaczął jeść śniadanie z identycznej miski. Graycie był początkowo nieufny, w końcu jednak zaczął jeść.

#7. Leonardo DiCaprio pomaga chronić rzadkie słonie sumatrzańskie

Kliknij i zobacz więcej!

Leonardo DiCaprio znany jest ze swej działalności w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Tym razem aktor udał się na wyspę Sumatra, do parku narodowego Gungung Leuser, który jest schronieniem dla zagrożonych wyginięciem słoni, tygrysów, orangutanów i nosorożców. DiCaprio opowiada się za utworzeniem, zespołu parków narodowych i objęciem szczególną ochroną całego terenu ekosystemu Leuser.

#8. Projektant zbudował 3500 domków dla ptaków

Kliknij i zobacz więcej!

Duński projektant Thomas Dambo znajduje nowe zastosowanie dla rzeczy, które zostały wyrzucone na śmietnik. Na przykład, w ciągu ostatnich 7 lat, udało mu się zrobić ponad 3500 domków dla ptaków z wyrzuconych desek. Jego pragnieniem było umożliwienie ptakom pozostania w miastach.

#9. Pracownicy upiekli tort dla lisicy

Kliknij i zobacz więcej!

Ta biała lisiczka o imieniu Wiosna mieszka w krasnojarskim parku flory i fauny "Royev Ruchey". Z okazji jej urodzin pracownicy parku upiekli tort z jej ulubionych produktów. Podobno Wiosna była bardzo zadowolona.

#10. Kobieta, która kocha swoją pracę

Kliknij i zobacz więcej!

Najstarsza rosyjska chirurg, Alla Levushkina ma już 88 lat, ale nie spieszy się, aby przejść na emeryturę. W ciągu 67 lat pracy przeprowadziła około 10 000 operacji. Kobieta nadal wykonuje ponad sto operacji rocznie. Najwspanialsze w jej karierze jest to, że żaden z jej pacjentów nie zmarł podczas ani na skutek operacji. Najwyraźniej wykonuje swą robotę perfekcyjnie.
832
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu "Kiedy miałam 17 lat, zdiagnozowano u mnie schizofrenię, teraz w ramach terapii maluję swoje wizje"
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Japończycy mają to już od dawna, my też tego potrzebujemy!
Przejdź do artykułu 10 zdań, które na pewno zirytują fotografa
Przejdź do artykułu Co wolno kobietom, a co facetom
Przejdź do artykułu Czym różni się posiadanie dziecka od posiadania kota
Przejdź do artykułu Islandzki czarny humor w wykonaniu Hugleikura Dagssona
Przejdź do artykułu Kościelne przypały polskich internautów
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się swoimi wspomnieniami z czasów, kiedy internet dopiero raczkował
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCXX - też chciałbyś mieć takiego Kajtusia
Przejdź do artykułu 11 rad jak przeżyć w tłumie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą