Szukaj Pokaż menu

7 ciekawych faktów o reżyserach najbardziej znanych filmów

68 602  
282   21  
Pół świata spędza obecnie czas przed telewizorami, nadrabiając zaległości z ostatnich kilku dziesięcioleci. Podczas gdy jedni oglądają klasyczne filmy, inni nadrabiają rekomendowane seriale. A my tymczasem przyjrzyjmy się temu, co je łączy – znanym reżyserom. Oto 7 ciekawostek z drugiej strony filmowego planu.

Najdziwniejsze nielegalne rzeczy, które pasażerowie próbowali przewieźć samolotem

19 208  
59   17  
Jak dobrze wiecie, samolotem nie można przewieźć sobie czegokolwiek. Linie lotnicze posiadają szczegółowe wytyczne odnośnie tego, co wolno, a czego nie wolno wnosić na pokład. Często jednak jest to dość oczywiste... chociaż nie dla każdego, jak możecie przekonać się poniżej. Oto bowiem cały zbiór dziwnych rzeczy, które skonfiskowano pasażerom na lotniskach.

Jak z taniej zabawki Sokoła Millenium dla dzieci zrobić prawdziwy, pełnoprawny model

98 770  
573   61  
45-centymetrowy model Sokoła Millenium to jest coś, co każdy fan "Gwiezdnych wojen" chętnie by powiesił pod sufitem. Gorzej jeśli kupujesz taki model (tutaj firmy Hasbro), który okazuje się... zabawką luźno wzorowaną na oryginale. Ale nic straconego, jeśli weźmie go na warsztat doświadczony modelarz.

#1.

#2. Model prosto z pudełka jest taki sobie. Szczegóły są oddane bardzo dobrze, kolory nie najgorsze, ale inwencja projektanta dodała jakieś klapy na ukryte lasery, no i... jest zbyt czysto jak na "najszybszy złom w galaktyce"#3. Uwydatnianie detali#4. Dodanie okopcenia w okolicy wydechu#5. Najprostszym sposobem na "zużycie" statku jest pomalowanie nierównej powierzchni jednolitym kolorem i...#6. Natychmiastowe starcie nadmiaru farby#7. Pierwszy etap zakończony - detale pomalowane. Teraz całość trzeba delikatnie przetrzeć, aby uzyskać wrażenie starej, odpadającej farby#8. Tutaj na detalach widać jak wygląda efekt miejscowego przetarcia pokrycia#9. Na panel zostaje nałożona gruba warstwa farby akrylowej i...#10. ...znowu zostaje starta#11. Przy takiej pracy schodzą duże ilości papierowych ręczników#12. Porównanie czystej połowy Sokoła z już obrobioną i podstarzoną#13.#14. I tak trzeba ubrudzić cały statek#15. Zrobione!#16. Krok drugi - dodać ślady smarów i pyłu#17. Przed...#18. Gruba warstwa akrylowej czarnej farby#19. I tak, domyśliliście się, teraz ją wycieramy#20. Brudne zacieki - nakładamy sporą kroplę farby#21. Dociskamy ją mocno palcem#22. I po chwili puszczamy, a nadmiar farby wycieramy#23. Inna technika pozwala stworzyć ślad po uderzeniu - tak samo nakładamy farbę, ale tym razem zamiast naciskać na nią palcem szybko ją ścieramy#24. Wydech przed malowaniem#25. W ruch idzie aerograf#26.#27.#28. Wykończenie detali#29. I proszę! Całość zakończona!#30.#31.#32.


573
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziwniejsze nielegalne rzeczy, które pasażerowie próbowali przewieźć samolotem
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zadał głupie pytanie - dostał najlepszą odpowiedź, jakiej mógłby się spodziewać
Przejdź do artykułu Chińska rodzina, która poznała tajemnicę eliksiru młodości
Przejdź do artykułu Dziewczyno, to nie ma żadnego znaczenia...
Przejdź do artykułu Kompilacja najgorszych pasażerów w samolotach
Przejdź do artykułu Komiksy z zaskakującym zakończeniem od Toon Hole
Przejdź do artykułu Najdziwniejsze pytania, jakie zadano na rozmowie kwalifikacyjnej
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Prezes Biedronki wyjaśnia, skąd wie, że ludzie nie są biedni
Przejdź do artykułu Galeria kiczu religijnego, czyli prawdziwe perełki kościelnego biznesu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą