Szukaj Pokaż menu

Inny typ pracy barowej, czyli barman na weselu

163 308  
664   82  
Było już o tym jak wygląda praca za barem w pubie, restauracji czy klubie. Pora na garść informacji jak to wygląda z perspektywy "prywatnego barmana" na imprezy okolicznościowe.

15 dowodów na to, że rodzeństwo potrafi być dziwne

145 380  
416   61  
Rodzeństwo to nieskończone źródło sytuacji, które wspominane są przez lata. Jimmy Fallon zapytał swoich widzów o te najdziwniejsze. Oto część z nich.

#1. Tajny uścisk dłoni

Obalamy powszechne mity na temat przetrwania

218 222  
652   112  
Widzisz miśka - udawaj nieboszczyka, chce ci się pić - wypij wodę z kaktusa, nie ma kaktusów - wypij swój mocz, widzisz rekina - walnij go w nos. Robiąc to, bardziej sobie zaszkodzisz, niż pomożesz.

#1. Wysysanie jadu

Jeśli ukąsi cię jadowity wąż, jedyne co powinieneś zrobić to nie wpadać w panikę i zadzwonić po pomoc, mówiąc ratownikowi co się stało, aby ten przyjechał na miejsce od razu z surowicą. Powstrzymaj kolegów od wysysania jadu - mogą zrobić sobie krzywdę połykając jad lub zanieczyścić twoją ranę bakteriami ze śliny. Nie pozwól im również wyciąć elegancko kawałka mięsa wokół ranki - niektóre jady rozrzedzają krew i możesz się wykrwawić. Również odradzamy amputację kończyny, to fajnie wygląda tylko w filmach.

#2. Umrzesz bez jedzenia


To nieprawda. Człowiek potrafi przeżyć aż 60 dni bez pokarmu. Organizm sam zadba o siebie i spożytkuje twój tłuszcz. Gdy zgubisz się gdzieś w dziczy, zadbaj o to, aby się nie odwodnić. Na pewno przy okazji stracisz kilka kilogramów, ale nie polecamy nikomu długotrwałych głodówek.

#3. Co by tu zjeść?

survival myths

Jeśli jednak nie możesz wytrzymać bez jedzenia i czujesz, że jak czegoś nie przekąsisz, to umrzesz w cierpieniach, rozejrzyj się dookoła. I nie rzucaj się na coś, co wygląda pięknie - często takie rośliny są trujące. Można podpatrzeć co jedzą zwierzęta - to prawdopodobnie ci nie zaszkodzi. Lepszym wyjściem jest przejrzenie katalogu roślin jadalnych występujących na danym terenie zanim wyruszysz na wyprawę.

#4. Nawadnianie


Gdy skończy się woda, pij swój mocz. Ta rada jest głupia. Pijąc swój mocz zmuszasz nerki do ponownego wysiłku. Lepiej użyć moczu do schłodzenia ciała podczas upału. W różnych programach widzimy podróżników pijących płyn z wnętrza kaktusa. Trzymaj się od tych roślin z daleka. Płyn znajdujący się w nich jest silnie zasadowy i zaszkodzi twoim nerkom i odwodni organizm. Jak najlepiej racjonalizować wodę? Nie dopuścić do nadmiernego pocenia. Poruszaj się nocą, a w dzień śpij gdzieś w cieniu.

#5. Spotkanie z niedźwiedziem


Wszystkie znane i popularne rady są o kant pośladka potłuc. Mówi się o wspinaniu na drzewo - misiek robi to dużo lepiej, biegnięciu w dół stoku - niedźwiedź i tak będzie pierwszy na mecie. Udawanie nieboszczyka też nie działa. Niedźwiedzie uwielbiają darmowe posiłki, które mogą zdobyć bez wysiłku. Leżąc więc bez ruchu, prezentujesz sobą smaczną przystawkę. Co można więc zrobić? Ponoć działa nieruchome stanie i modlenie się, żeby cię miś nie zauważył, a gdy już dojdzie do bliskiego spotkania, popsikanie mu w oczy gazem pieprzowym.

#6. Wiara w programy TV


Programy o przetrwaniu są fajne, ciekawe i trzymają w napięciu. Jednak nie możemy wierzyć we wszystko, co zobaczymy na małym ekranie. Jeśli znajdziesz się w groźnej sytuacji, postaraj się zapomnieć co widziałeś i nie stosuj się do tych bardziej drastycznych rad. Możesz tego nie przeżyć.

#7. Atak rekina


Rekiny naprawdę rzadko atakują. Musisz być prawdziwym pechowcem, jeśli ci się to przytrafi. Jednym z mitów jest ten, że rekina należy walnąć w nos, żeby przerwał atak lub z niego zrezygnował. Jak już musisz go walnąć, to bardziej skuteczne będzie uderzenie w oczy lub skrzela. I najlepiej nożem lub kawałkiem kamienia.

#8. Alkohol rozgrzewa


Jeden kieliszek nalewki zaraz po tym, jak przemarznięty wrócisz do domu działa cuda. Od razu ogarnia nas przyjemne ciepło. Ale jeden kieliszek. W domu. Alkohol w większej ilości powoduje zaburzenia w działaniu ośrodka termoregulacji i znaczny spadek temperatury ciała. Jeśli pijemy alkohol na zimnie, aby się rozgrzać, nie osiągniemy zamierzonego celu. Prędzej wpadniemy w hipotermię i umrzemy z wychłodzenia.

#9. Nóż w bebechach


Nie należy nigdy samemu usuwać wbitego w ciało noża. Należy zrobić opatrunek wokół rany, aby unieruchomić ostre narzędzie i pilnować rannego, aby się zbytnio nie ruszał. No i zadzwonić po karetkę.

#10. Trzęsienie ziemi


Często mówi się ludziom, że podczas trzęsienia ziemi powinno się stanąć pod futryną drzwi. Ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w starym domu. W tych nowoczesnych futryny nie są tak mocne. Najlepiej jest schronić się pod stołem i nie ruszać z miejsca. Ewakuację można rozpocząć dopiero po tym, jak wstrząsy ustaną.
652
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 15 dowodów na to, że rodzeństwo potrafi być dziwne
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ujęcia z drugiej wojny światowej, jakich nie znałeś
Przejdź do artykułu Jak odróżnić husky od malamuta?
Przejdź do artykułu Osiem najlepiej strzeżonych sekretów handlowych
Przejdź do artykułu Agentka FBI przedstawia 9 sposobów na przejrzenie drugiej osoby
Przejdź do artykułu 8 kobiecych zachowań, które mają być seksowne, a tak naprawdę wcale nie są
Przejdź do artykułu Łączenie drewna bez użycia gwoździ - hobby na długie zimowe wieczory
Przejdź do artykułu Filmowe smaczki, które twórcy ukryli w swoich produkcjach
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu - Kobiety Prawicy i ich problemy z mężami
Przejdź do artykułu Jak być wzorowym mężczyzną - cenne porady od ojców

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą