Szukaj Pokaż menu

Idiotyczne rzeczy, które uznajemy za normalne oglądając filmy

306 436  
611   131  
Kochamy filmy, oglądamy je z zapartym tchem, chociaż czasem przelatuje nam przez głowę myśl; „To przecież idiotyczne, w życiu tak się nie da”. Przeciętna dziewczyna zdejmie okulary i staje się seksbombą, w kolesia władują 10 magazynków naboi i ani jeden z nich nawet go nie draśnie.

#1. Straszna postać w lustrze

17 filmowych zwrotów akcji, które zepsuły ludziom seans

106 645  
167   72  
Świetne filmy, które oglądało się z przyjemnością, zostały zniszczone jednym głupim pomysłem scenarzysty. I po co to było?
UWAGA! Zawiera spoilery!

6 tajemniczych obiektów, których przeznaczenia naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić

285 214  
1321   121  
Historycy i naukowcy zawsze będą mieli mnóstwo roboty. Na świecie odkrywamy nowe rzeczy, których przeznaczenia i znaczenia nie znamy. Ale spekulować można.

#1. Olbrzymie kamienne kule z Kostaryki

Te głazy intrygują ludzi nie tylko ze względu na doskonały kształt, ale również dlatego, że nie wiadomo skąd się tam wzięły i do czego służyły. W 1930 roku grupa robotników znalazła je w dżungli. Legendy mówiły, że w środku kul znajduje się złoto. Jednak gdy kilka z nich rozwalono dynamitem okazało się, że są puste.


Nikt nie wie, kto je wykonał. Badacze przypuszczają, że mogły one reprezentować ciała niebieskie lub po prostu wyznaczać granice miedzy terytoriami poszczególnych plemion.

#2. Bateria z BagdaduWydaje się, że pierwsze baterie zostały skonstruowane w Mezopotamii. W 1930 roku podczas wykopalisk archeologicznych niedaleko Bagdadu znaleziono w ziemi tajemniczy przedmiot. Było to gliniane naczynie zatkane korkiem osadzonym w asfalcie, a w środku znajdował się skorodowany miedziany walec. Po przebadaniu znaleziska eksperci stwierdzili, że jest to ogniwo galwaniczne. Prawdopodobnie złotnicy używali tych baterii do złocenia małych przedmiotów.

#3. Manuskrypt WojniczaTen manuskrypt to prawdopodobnie najbardziej tajemnicza księga na świecie. Nie znamy autora, napisana jest w niezrozumiałym języku, a liczne symbole i ilustracje są rajem dla badaczy. Wielu kryptologów, profesjonalistów jak i amatorów, próbuje cały czas rozszyfrować chociażby jedno słowo, jak na razie bez powodzenia.


W związku z tym, że nikt nie może odszyfrować zawartości dzieła postawiono teorię, że księga ta jest po prostu mistyfikacją.

#4. Inkaskie figurki ze złota


Te wykonane ze złota figurki dziwnych zwierząt bardzo przypominają maszyny latające. Nie wiadomo, co było inspiracją do ich wykonania.


W 1996 roku dwaj niemieccy konstruktorzy zrobili dokładne repliki figurek, powiększyli rozmiary 16 razy i wyposażyli modele w silniki i system kontroli radiowej. Obydwa modele wzniosły się bez problemu w powietrze oraz były w stanie wykonać różne manewry nawet z wyłączonym silnikiem.

#5. Dysk genetyczny


Na tym niesamowitym artefakcie możemy zobaczyć rzeczy, które współcześni naukowcy mogą zaobserwować jedynie pod mikroskopem. Na tym dysku twórca narysował między innymi proces ewolucji od żaby do człowieka. Najbardziej interesujące jest to, że możemy zobaczyć proces zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, przekształcenie w zygotę, aż do powstania płodu. Dysk genetyczny wykonany jest z bardzo mocnego materiału, którego nie potrafimy wyprodukować.

#6. Mechanizm z Antykithiry


To jeden z najstarszych mechanizmów, który uważany jest za pierwszy komputer analogowy. Po kilku dekadach badań historycy stwierdzili, że mechanizm ten miał pokazywać położenie Słońca i Księżyca i ruch planet. Miało to pomóc w przewidywaniu terminu zaćmienia Słońca oraz Księżyca.


Najnowsza rekonstrukcja została wykonana przy zastosowaniu tomografu komputerowego.
1321
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 17 filmowych zwrotów akcji, które zepsuły ludziom seans
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Sytuacja, która przytrafiła się Tysonowi na stacji benzynowej przywraca wiarę w ludzkość
Przejdź do artykułu Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
Przejdź do artykułu Operacja szczęki, która pozwoliła dziewczynie rozpocząć normalne życie
Przejdź do artykułu 7 zaskakujących faktów o telefonach komórkowych
Przejdź do artykułu Tych filmów nikt nie lubi. A szkoda, bo te produkcje wcale nie są złe!
Przejdź do artykułu Tajne więzienia CIA w Europie i na świecie
Przejdź do artykułu 7 wartych uwagi ciekawostek o pracy strażaków
Przejdź do artykułu Faktopedia – W Teksasie przewróciła się łódź. Nie zgadniecie dlaczego...
Przejdź do artykułu 25 ciekawostek o najcenniejszym kruszcu - złocie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą