Szukaj Pokaż menu

Piękne kształty ukryte w spodniach do jogi

33 963  
290   21  
Nawet mnie nie interesuje, czy faktycznie chodzą na jogę.

Policyjne szkice postaci fikcyjnych na podstawie opisu z książek

199 291  
440   52  
Jeśli zdarzyło ci się kiedyś obejrzeć filmową adaptację książki, którą wcześniej przeczytałeś, to zapewne znasz to uczucie, gdy aktorzy nie odzwierciedlają twojego wcześniejszego wyobrażenia postaci. Brian Joseph Davis postanowił naszkicować - w stylu rysunków wykorzystywanych przez policję - postacie na podstawie opisu zawartego w książkach.

#1. Jack Torrence, "Lśnienie" - Stephen King

1

7 zagadek logicznych, od których lasuje się mózg

368 206  
556   218  
Mamy dla Was dawkę porządnej rozrywki umysłowej. Przed Wami kilka „prostych” zadań do rozwiązania.

#1. Pijacka czkawka

Legenda mówi, że przeciętny klient baru po sążnistej dawce alkoholu rozwiązuje tę zagadkę z marszu. Okazuje się, że moje piwo jest mocno chrzczone.

#2. Pięć pokoi


Musisz przeprowadzić linię tak, by przeszła przez wszystkie drzwi. Każde drzwi możesz pokonać tylko raz. Zaczynasz w dowolnym miejscu. Co złośliwsi dodają „trudne, ale możliwe”.

#3. Zagadnienie mostów królewieckichW średniowieczu nie było co prawda internetu, ale ludzie też potrafili się bawić. Mieszkańcy Królewca mieli do dyspozycji wiele rozrywek, ale upodobali sobie swoje siedem mostów. „Czy można przejść kolejno przez wszystkie mosty tak, żeby każdy przekroczyć tylko raz?” – zachodzili w głowę. Możemy się tylko domyślać, że w Królewcu musiała zbliżać się sesja, bo Leonhard Euler (fizyk i matematyk) wziął ten problem bardzo na serio i poświęcił mu niemało czasu. W spadku zostawił nam Eulerowską Teorię Grafów – użytkową dziedzinę poświęconą rozwiązywaniu śmiesznych zagadek i pewnie do czegoś tam jeszcze przydatną.

#4. Szachownica i domino


Myślicie, że Eulerowi się nudziło? To potrzymajcie mi piwo i patrzcie! Z typowej szachownicy (8×8 pól) wycinam dwa pola z przeciwległych kątów. W ten sposób pozostały nam 62 pola. Zadaniem jest położenie 31 kostek domina w taki sposób, by przykryły wszystkie pola szachownicy. Każda kostka domina przykrywa dwa pola (31×2 równe jest 62. Proste?). Dla niektórych to jest przyczynek do poważnego dyskursu naukowego, a Ty pewnie i tak nazwiesz to prokrastynacją.

#5. Trzy kubeczki


Musisz ułożyć wszystkie trzy kufelki w pozycji uniemożliwiającej wlanie złocistego trunku. Za każdym razem musisz obrócić jednocześnie dwa wybrane kufle. Masz 6 ruchów. Czas start.

#6. Woda, prąd i gaz


Do trzech domków musisz doprowadzić wodę, prąd i gaz. Ścieżki doprowadzenia mediów nie mogą się krzyżować. Do dzieła.

#7. Kosmiczny Czajniczek Russela


Proszę się nie śmiać, to poważny i szeroko opisywany przez badaczy i naukowców problem. Przejdźmy do rzeczy: wokół Słońca po eliptycznej orbicie krąży mały czajniczek pana Russela. Czajniczek jest jednak zbyt mały, byśmy mogli go wykryć nawet najczulszymi przyrządami. Tak więc nie ma dowodów na jego istnienie. No dobra… czajniczek w kosmosie to jakaś bzdura. Zresztą skąd on by się tam mógł wziąć? Zupełnie poważnym problemem naukowym jest natomiast to pytanie: „Jak udowodnić, że czajniczka nie ma?”. Wydaje się tak oczywiste, ale dobrze się zastanówcie, zanim odpowiecie.
556
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Policyjne szkice postaci fikcyjnych na podstawie opisu z książek
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zadał głupie pytanie - dostał najlepszą odpowiedź, jakiej mógłby się spodziewać
Przejdź do artykułu Sukienka, która dzieli internautów, rozbija rodziny i powoduje zamieszki
Przejdź do artykułu Osiem najlepiej strzeżonych sekretów handlowych
Przejdź do artykułu Wytęż wzrok, czyli test na spostrzegawczość III
Przejdź do artykułu Oto pani Olga - najbardziej profesjonalna posłanka PiS - Demotywatory
Przejdź do artykułu "Znajdź gołą babę" czyli test na spostrzegawczość
Przejdź do artykułu 7 interesujących faktów o samurajach
Przejdź do artykułu Najdziwniejsze prośby, które usłyszałem od współlokatora
Przejdź do artykułu Znajdź na zdjęciu kotka!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą