Szukaj Pokaż menu

Ciekawe fakty o Nowym Jorku

156 567  
648   66  
Nowy Jork to jedno z najciekawszych miast na świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, by odwiedzić je przynajmniej na kilka dni. Poznajmy bliżej jedną z najludniejszych aglomeracji na świecie.

#1. Mniej więcej 1 na 38 mieszkańców USA żyje w Nowym Jorku

1

Nie ma to jak ruchome obrazki z odważnymi dziewczynami VI

157 716  
1535   81  
Autor twierdzi, że ruchome obrazki to najlepsze obrazki. Przekonaj autora, że jest inaczej!

10 rzeczy, które warto wiedzieć o zimie

149 432  
358   97  
Jedni ją kochają, inni unikają jej jak tylko mogą. Ale przy coraz bardziej upalnych latach kawałek srogiej zimy, przynajmniej dla równowagi, nikomu nie powinien zaszkodzić.

#1.

Męskie postrzeganie kobiecego ciała, zwłaszcza piersi, zmienia się zależnie od pory roku. Z badań wynika, że w zimie panom podoba się najwięcej - a wszystko dlatego, że niskie temperatury wymuszają cieplejsze i grubsze ubranie, które zasłania więcej. A na bezrybiu i rak ryba. Jeśli chodzi o ocenę atrakcyjności kobiecych twarzy, ta pozostaje niezmienna niezależnie od pory roku. No, to mi się udał fakt o zimie (!)...

#2.


W grudniowe popołudnia każdy jeden promyk słońca jest na wagę złota - z utęsknieniem wypatrywany pomiędzy kolejnymi warstwami zgromadzonego na oknach szronu. Tymczasem to właśnie w grudniu, gdy za oknem ciemno i zimno jak cholera, nasza miła planeta Ziemia znajduje się... najbliżej Słońca.

#3.


Księga rekordów Guinnessa podaje, że największy płatek śniegu, jaki kiedykolwiek zaszczycił nas swoją obecnością, spadł 28 stycznia 1887 roku w Fort Keogh w Montanie. Rekordzista miał 38 centymetrów szerokości i 20 centymetrów grubości, co "trochę" odróżnia go od tych, do których się przyzwyczailiśmy.

#4.


Niemal 35 metrów wysokości - tyle miał największy bałwan, jakiego dotąd ulepiono. Gigantyczna konstrukcja stanęła w lutym 1999 roku w Maine, tym samym pozbawiając wymiarowego pierwszeństwa innego śnieżnego potwora - bałwana z Japonii, który osiągnął "zaledwie" niecałe 30 metrów wzrostu.

#5.


Idealny czas na zerwanie? Zima. Z badań wynika, że w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a walentynkami pary rozstają się dwukrotnie chętniej niż w innych okresach. Wynika to z jednej strony ze stresu związanego z przygotowaniami, z drugiej zaś z niskich temperatur oraz braku słońca, które sprawiają, że "żyć się jakoś odechciewa".

#6.


"Chinese plum", czyli w bezpośrednim tłumaczeniu "chińska śliwa", a według polskiej terminologii morela... japońska - to jedna z niewielu roślin kwitnących w zimie. Występuje w Chinach, Japonii i na Tajwanie, gdzie już w styczniu licznymi kwiatami symbolizuje nadzieję - zapewne na rychłe ocieplenie pogody.

#7.


Istnieje coś takiego jak chionofobia, czyli paniczny lęk przed śniegiem. Najbardziej ekstremalni paranoicy tak bardzo boją się ośnieżenia (względnie uwięzienia w śniegu), że wizja ta przyprawia ich o zimne poty, ataki paniki, poczucie zagrożenia i nadchodzącej wielkimi krokami zagłady.

#8.


W całej historii zimowych igrzysk olimpijskich ani razu nie zdarzyło się, by ich gospodarzem było państwo leżące na południowej półkuli. Co więcej, żadne nawet nie próbowało ubiegać się o prawo organizacji tychże igrzysk. Cóż, pewnych naturalnych przeciwności losu nie da się przeskoczyć.

#9.


Dla nas -5 stopni to temperatura nie do przejścia... dobre, no nie? Jeszcze do niedawna najniższą temperaturą, jaką odnotowano na Ziemi, była ta ze stacji Wostok na Antarktydzie 21 lipca 1983 roku, kiedy termometry pokazały -89,20 stopnia Celsjusza. W 2010 roku rekord został pobity i wynosi obecnie -93,20 stopnia, choć naukowcy twierdzą, że nauka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

#10.


Skoro już wiemy, że nasze -5 to żaden dramat, może warto poczekać na śnieg, założyć coś ciepłego i spróbować pobić rekord świata w liczbie jednocześnie rzeźbionych "aniołków"? W 2004 roku w Ontario zebrali się uczniowie kilkunastu szkół, którzy równocześnie wyłożyli się na śniegu i poruszając rękami i nogami wyrysowali jednocześnie 15 851 aniołków.

Źródła:
1, 2, 3, 4
358
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Nie ma to jak ruchome obrazki z odważnymi dziewczynami VI
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać
Przejdź do artykułu Idealna dziewczyna - mem internetowy
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, które warto wiedzieć o branży hotelowej
Przejdź do artykułu 6 zupełnie nieskutecznych rzeczy, które kobiety robią, aby podobać się facetom
Przejdź do artykułu 17 talizmanów przynoszących szczęście ludziom z różnych stron świata
Przejdź do artykułu 12 ilustrowanych przykładów jak bardzo różnią się introwertycy od ekstrawertyków
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Zakupy i logika Kaczyńskiego
Przejdź do artykułu Prawdziwa strona "miasta meneli" - i trochę ciekawostek o Łodzi

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą