Szukaj Pokaż menu

17 talizmanów przynoszących szczęście ludziom z różnych stron świata

173 456  
265   89  
Każdy z nas ma jakieś "szczęśliwe" przedmioty, w magicznej sile których upatrujemy źródła naszego powodzenia. Podobnie rzecz ma się w różnych kulturach, gdzie całe masy wierzą w magiczną moc niektórych rzeczy - nawet w dzisiejszych, jakże nowoczesnych przecież, czasach.

#1. Łapacz snów

1

7 zabawnych sytuacji, w których los okazał się naprawdę złośliwy

99 384  
364   23  
Kiedy przypadek przeradza się w wypadek… i inne takie sytuacje, w których ewidentnie palce maczała złośliwość losu.

#1. Biliarder z przypadku

7 mało znanych ciekawostek ze świata samochodów najwyższych lotów

155 109  
601   43  
Oszustwa Volkswagena, silniki wydalające o jedno pierdnięcie mniej CO2 niż wcześniej, innowacyjne kolory klamek... Można by dojść do wniosku, że motoryzacja stała się do bólu nudna i przewidywalna. Nic bardziej mylnego!

#1.

Do budowy jednej sztuki Pagani Huayra wykorzystuje się 1400 tytanowych śrub. Każda kosztuje 80 dolarów, co oznacza, że same śruby w tym samochodzie pochłaniają 112 tysięcy dolarów, czyli prawie pół miliona złotych. Pół bańki za śruby! Jeśli to cokolwiek zmienia, każda z tych śrub ma na łebku logo Pagani.

#2.


Znany czarnoskóry muzyk jazzowy, Miles Davis, kupił niegdyś Ferrari. Zaraz potem jego prawnik zadzwonił na policję, by poinformować, jakiego koloru jest samochód. Tak na wypadek, gdyby któremuś z funkcjonariuszy nie spodobał się wygląd kierowcy. "Usłużny donos" prawnika miał zaoszczędzić Davisowi nieprzyjemności.

#3.


W 2008 roku Lamborghini podarowało włoskiej policji najszybszy radiowóz świata - Gallardo LP560-4 wyposażone w zestaw kamer, działka, nadajniki GPS, a także defibrylator i specjalną "lodówkę" do przewozu organów do transplantacji. Samochód został rozbity już rok później - funkcjonariuszowi prowadzącemu Lamborghini zajechał drogę kierowca wyjeżdżający ze stacji benzynowej.

#4.


Jest wiele powodów, dla których samochód tak absurdalny jak Bugatti Veyron nie powinien w ogóle jeździć. Ale jeździ - i to jak! Jednym z nietypowych rozwiązań, które zastosowano w Veyronie, jest aż szesnaście wentylatorów. Samochód generuje tyle ciepła, że gdyby chciano schłodzić silnik jednym, chłodnica musiałaby mieć rozmiary stołu bilardowego.

#5.


Jak dopasować samochód do debiutu na indyjskim rynku? Hm... zmniejszyć o połowę, a wszystkie porządne materiały zastąpić plastikiem, by auto kosztowało tyle co roczna prenumerata gazety? To jeden ze sposobów. Audi wykorzystało inny. Między innymi zmodyfikowało... klakson, by był w stanie przedrzeć się przez wszechobecny w Indiach jazgot.

#6.


Legenda głosi, że zbudowany na specjalne zamówienie opancerzony Cadillac, który woził Ala Capone, został później przejęty przez amerykańskich agentów i był wykorzystywany przez prezydenta F.D. Roosevelta. Informacja, którą przez długi czas powtarzały największe media, w rzeczywistości była błędna - i wynikała z nieuczciwości któregoś z kolejnych właścicieli samochodu, który - tak reklamując auto - chciał uzyskać za nie wyższą cenę.

#7.


Przy produkcji najnowszego z Bondów zniszczono ponoć samochody za łączną kwotę ponad 20 milionów dolarów. Co wcale nie znaczy jednak, że filmowcy nie mają za grosz szacunku dla motoryzacji. Kiedy kręcili Skyfall, tak bardzo obawiali się uszkodzenia bezcennego Astona Martina DB5 z 1960 roku, że zdecydowali się na wykorzystanie modeli wydrukowanych na drukarce 3D. Trzy nowe Astony powstały w skali 1:3 i to jeden z nich dokonał żywota w zastępstwie oryginału.

Źródła: 1, 2, 3, 4
601
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 zabawnych sytuacji, w których los okazał się naprawdę złośliwy
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Poseł PiS zarabia na godzinę więcej niż Cristiano Ronaldo
Przejdź do artykułu Dokąd śpieszą się kierowcy TIR-ów? Kilka mało znanych faktów
Przejdź do artykułu Nietypowy list do Straży Miejskiej
Przejdź do artykułu Tuning mechaniczny - czyli co możemy zrobić z silnikiem, by podnieść jego moc
Przejdź do artykułu 7 szalonych rzeczy, które ludzie zrobili, żeby uniknąć odpowiedzialności
Przejdź do artykułu Ciekawostki o motoryzacji USA z lat 60. i 70. XX wieku i jedna współczesna
Przejdź do artykułu Największe, zdaniem internautów, filmowe wyciskacze łez
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Młodzież nie zna tego miejsca
Przejdź do artykułu Świat widziany oczami fana motoryzacji

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą