Szukaj Pokaż menu

Książki, które każdy musi przeczytać przed wyborami

23 749  
158   67  
Zanim podejmiecie tę ważną decyzję, należy zebrać wszystkie niezbędne informacje. Pomoże wam w tym ta lektura.

Historia Marianne Bachmeier, która dokonała samosądu

130 587  
559   84  
6 marca 1981 roku, podczas trzeciej rozprawy sądowej przeciwko gwałcicielowi i mordercy 7-letniej Anny Bachmeier, zdarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Matka dziecka, 31-letnia Marianne Bachmeier, w sali sądu rejonowego w Lubece wystrzeliła z pistoletu Beretta M1934 osiem kul w kierunku oskarżonego - 35-letniego pracownika ubojni, Klausa Grabowskiego.

Kliknij i zobacz więcej!

10 porad Harry'ego Houdiniego jak zostać wzorowym bandziorem

102 932  
303   41  
W 1906 roku słynny iluzjonista Harry Houdini wydał książkę pt. "The Right Way to Do Wrong", czyli w wolnym tłumaczeniu "Właściwy sposób czynienia zła", która opisywała świat przestępczy i w pewnym sensie uczyła, jak się przed nim bronić. Znalazły się tam też opisy, jak dobrze robić to, co jest złe, więc jeśli planujesz zejść na ciemną stronę mocy, oto rzeczy, które musisz wiedzieć.

#1. Po śniegu chodź tyłem


Jeśli planujesz włamanie w zimie, do swojego celu podchodź tyłem. W ten sposób pozostawione przez ciebie ślady będą sprawiały wrażenie, jakby ktoś oddalał się od od docelowego miejsca, a nie do niego zbliżał. Houdini dodaje, że "ślady prowadzące DO przykułyby uwagę pierwszego policjanta, który by tamtędy przechodził".

#2. Jeśli chcesz ukraść diament, ukryj go w gumie do żucia


Ta rada pochodzi od "jednego z najbystrzejszych i pozbawionych skrupułów złodziei diamentów" tamtych czasów. Należy przekupić jakąś zamożnie wyglądającą damę, aby podczas oglądania biżuterii u jubilera owinęła diament gumą i przykleiła ją do spodu lady. Właściciel oczywiście szybko zauważy brak przedmiotu i zadzwoni po policję, a o to właśnie chodzi - aby zrobił się szum i zbiegli się ciekawscy. Łatwo będzie się w nich wmieszać i dostać do gumy ze skarbem.

#3. Sztuczna ręka dobra na wszelkie okazje


Rzecz przydatna szczególnie dla kieszonkowców. Fałszywą rękę ukrywamy w rękawie, zakładając na siebie duży płaszcz, dzięki czemu prawdziwą będziemy mogli operować niezauważenie. Osoby postronne będą z pozoru mieć obie ręce na widoku, tymczasem zwinne palce obrabują ofiarę stojącą obok.

#4. Jeśli chcesz obrabować pasażerów pociągu, to tylko zimą


Houdini wyjaśnia, że złodzieje upodobali sobie stacje i pociągi zwłaszcza zimą, kiedy noce są dłuższe. Poza tym podróżujący latem wiozą ze sobą mniej kosztowności, a wokół jest zbyt jasno.

#5. Kapelusz z melasą sprawdza się w odwracaniu uwagi


Ciekawe podejście do tematu obrabowania sklepu - potrzebujesz jedynie kolegi i głębokiego kapelusza, najlepiej cylindra.

Scenariusz wygląda następująco: dwóch mężczyzn wchodzi do sklepu, kłócąc się ze sobą. Wtedy jeden z nich mówi do sprzedawcy: "Pokłóciliśmy się z kolegą o pewien drobiazg i być może pan będzie mógł nasz spór rozwiązać. Założyłem się z nim, że mój kapelusz jest w stanie pomieścić 4 litry melasy, natomiast on twierdzi, że ledwo pomieści 3. Kupimy od pana melasę, a pan napełni nią kapelusz, rozwiązując tym samym spór".

Rozbawiony sklepikarz przyniesie po chwili kapelusz napełniony lepką melasą, a wtedy wystarczy założyć mu go na głowę. Zanim się ogarnie i zawoła po pomoc, zdążycie okraść kasę.

#6. Sposób na kanapę trojańską


Kanapa z ukrytą komorą to niezawodny rekwizyt złodzieja polującego na biżuterię czy inne drobne kosztowności. Schowaj się w środku, a twoi koledzy niech zaniosą cię pod drzwi ofiary jako "prezent". Kiedy już znajdziesz się w domu, wychodzisz z kanapy i rabujesz co się da, po czym chowasz się w niej z powrotem. Twoja ekipa przychodzi później po kanapę, tłumacząc, że zaszła pomyłka i miała ona trafić do kogoś innego.

#7. Załóż biznes fałszywych porad listowych


Według Houdiniego najlepsi złodzieje po prostu zakładają jakiś lewy biznes. Jednym z bardziej dochodowych był np. ten, w którym zamieszczono w gazecie ogłoszenie, że jeśli wyślemy dolara na wskazany adres, dostaniemy niezawodną instrukcję pozbycia się "chincha", czyli takiego pluskwiaka żerującego na trawie, który występuje w niektórych regionach Ameryki. Po tym jak naiwny człowiek wysłał dolara, otrzymywał list zwrotny z instrukcją: "Łapiesz robala i trzymasz ostrożnie kciukiem i palcem wskazującym za nogi, po czym kładziesz jego głowę na kowadle i uderzasz młotkiem w łeb najmocniej jak potrafisz".

#8. Nie zakochuj się w swojej ofierze


Miłość i życie poza prawem nie jest zbyt dobrym połączeniem. Houdini wspomina historię madame Clarice, która dorobiła się na uwodzeniu mężczyzn. Niestety, jej przygoda z wyłudzaniem skończyła się niespodziewanie, choć romantycznie, kiedy zakochała się w swoim ostatnim mężu, "którego twarz nawiedzała jej sny". Wróciła do niego i wyznała mu swoje grzeszki, licząc, że miłość wszystko wybaczy. No i wybaczyła, para żyła długo i szczęśliwie.

#9. Ukrywaj tajne wiadomości pod znaczkiem pocztowym


Jeśli boisz się, że ktoś może przeczytać twoje listy, Houdini sugeruje, abyś krótką wiadomość napisał na kopercie i zakrył znaczkiem. Wówczas wtajemniczony adresat musi go tylko odkleić w delikatny sposób, np. nad parą.

#10. Stań się mistrzem kamuflażu


Jeśli chcesz coś ukraść za dnia, przebierz się np. za hydraulika lub innego majstra. Będziesz mieć wtedy wymówkę, jeśli ktoś cię nakryje. Do innych, szybkich akcji przydaje się chociażby fałszywy wąs i dwustronne spodnie. Tylko nie skąp grosza na takie rzeczy, najlepsi bandyci chodzą w fałszywych wąsach najwyższej klasy.
303
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Historia Marianne Bachmeier, która dokonała samosądu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się swoimi wspomnieniami z czasów, kiedy internet dopiero raczkował
Przejdź do artykułu Łączenie drewna bez użycia gwoździ - hobby na długie zimowe wieczory
Przejdź do artykułu Ciekawostki ukryte w logo
Przejdź do artykułu Jak być wzorowym mężczyzną - cenne porady od ojców
Przejdź do artykułu Nie każdy może mieć brodę - barber mówi wszystko, co powinniście wiedzieć o zaroście
Przejdź do artykułu Bardzo skuteczne, ale niekoniecznie etyczne sposoby na ułatwienie sobie życia
Przejdź do artykułu Jak nie można po dobroci, to trzeba siłą - 7 aktorów zmuszonych do przyjęcia roli
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu CCXLIV - Jak przetłumaczyć Robin Hood na polski?
Przejdź do artykułu 14 pomysłowych sposobów na przechowywanie roweru

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą