Szukaj Pokaż menu

Te filmy okazały się gigantycznymi klapami finansowymi

152 601  
398   157  
Nie każdy film to wielki sukces kasowy. Wśród filmów trafiają się wybitne gnioty lub filmy, których publiczność zwyczajnie nie doceniła, choć są to filmy dobre. Znalazł się nawet taki, przez który zbankrutowało potężne studio.

Afrykańska Kibera, jedno z najgorszych miejsc do zamieszkania

186 245  
379   149  
Kibera to dzielnica slumsów w stolicy Kenii - Nairobi. Uważa się ją za największe slumsy miejskie w Afryce i jedne z największych na świecie. Jak można się domyślić, życie tam to nie sielanka.

Jak ludzie mogą nas ocenić w 10 sekund

310 043  
573   93  
Powszechnie mówi się, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Nic dziwnego, skoro zerknięcie na kogoś pozwala nam zaskakująco trafnie ocenić drugą osobę.

#1. Można ci ufać?

To zależy gdzie patrzysz. Aby rozmówca zechciał ci zaufać należy przynajmniej przez siedem na dziesięć sekund patrzeć mu w oczy. Ludzie, którzy podczas rozmowy podziwiają swoje Conversy albo oglądają wnętrze pomieszczenia nie są uważani za godnych zaufania. Z drugiej strony, ciągłe patrzenie w oczy może wystraszyć i wprawić w zakłopotanie.

#2. Na ile jesteś szczery


Tę informację „wyda” uśmiech. Ludzie, którzy od progu szczerzą się jak w reklamie pasty do zębów wydają się fałszywi. „No i z czego się tak cieszysz? Już usnułeś jakąś intrygę?” – myślimy. Aby uśmiech wyglądał na prawdziwy, spójrz w oczy swojemu rozmówcy, policz do trzech i dopiero wtedy się uśmiechnij. Dzięki temu rozmówca uzna, że twoja radość jest spowodowana kontaktem z nim.

#3. Twoja orientacja seksualna


Gej-radar naprawdę działa i jest na wyposażeniu prawie każdego z nas. Określić orientację drugiego człowieka możemy w sekundę i w 65% przypadków nasze typowanie będzie trafne. Przecież każdy facet pod koniec lat 90. już wiedział, że Ricky Martin gra w innej drużynie, zanim ten się oficjalnie do tego przyznał.

#4. Filary moralne


Wmawiaj sobie co chcesz, ale tatuaż w widocznym miejscu w oczach wielu ludzi od razu szufladkuje cię jako przedstawiciela społeczności, w której liczą się seks, prochy i rock’n’roll, nawet jeśli jesteś wielokrotnie odznaczonym prezesem stowarzyszenia „Trzeźwość i odpowiedzialne rodzicielstwo”. A o skaryfikacji na gębie to już nawet nie ma co mówić.

#5. Potencjał


70% mężczyzn ocenia kobiety o ciemnych włosach jako odpowiednią kandydatkę na żonę, matkę i boginię domowego ogniska.

#6. Pracowitość


Ludzie (przede wszystkim kobiety), którzy noszą rozmiar XL są postrzegani jako bardziej leniwi i apatyczni, niż szczuplejsi przedstawiciele ludzkiej rasy. Dlaczego? Może podświadomie doszukujemy się przyczyn ich nadwagi w braku chęci do uprawiania sportu i dbania do siebie, a więc braku pracowitości, poświęcenia i wytrwałego dążenia do celu? Oczywiście mowa tu nie o dobrze zbudowanych ludziach, którym rozmiar mniejszy niż XL wchodzi co najwyżej na nogę.

#7. Optymizm


Przygarbiona postura świadczą o zależności, pokorze w przyjmowaniu ciosów od losu i ogólnie melancholicznym charakterze. I, niestety, tego wrażenia nie zatrze nawet najszerszy uśmiech. Z kolei postawa baletnicy sugeruje, że ma się do czynienia z kimś, kto jest gotów wpław przepłynąć morze, byleby osiągnąć to, czego chce i nic nie jest w stanie go wybić z równowagi.

#8. Kompetencja


Głos jak dzwoneczek może jest miły dla ucha, ale podświadomie łączymy go z młodością i małym doświadczeniem. Niski, potężny tembr nadaje każdej, nawet największej głupocie, status eksperckiej opinii. Dlatego dajemy się oszukać kiepskim merytorycznie przemowom, ale za to świetnie wygłoszonym.

#9. Zrównoważenie


Chudzi też mają ciężko. Taki człowiek nie zdąży się nawet przywitać, a reszta szanownego grona myśli sobie „o, histeryczka przyszła”. Solidniej zbudowani ludzie z kolei mogą być uważani za nerwowych, podejrzliwych i kąśliwych. No nie dogodzisz.

#10. Status społeczny


Tu zasada jest prosta – im krótsza spódniczka, tym mniejsze wpływy. „Bardziej ubrani” ludzie wyglądają na odnoszących sukcesy, poważniejszych i bogatszych, niż na wpół rozebrane panienki szukające tego, kto je utrzyma. Podobnie jest z facetami – gość w krótkich spodenkach nigdy nie będzie odebrany jako poważny mężczyzna.
573
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Afrykańska Kibera, jedno z najgorszych miejsc do zamieszkania
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O tym, jak 500 plus doprowadziło do powstania nowego gatunku - Homo Socjalicus
Przejdź do artykułu Skąd wzięły się popularne gesty?
Przejdź do artykułu Dziewczyna, z której wyśmiewali się w szkole, zemściła się po 10 latach
Przejdź do artykułu Garść faktów świadczących o tym, że płetwale błękitne są ogromne
Przejdź do artykułu Wspomnienia konduktora, czyli wesołe życie za czasów PRL
Przejdź do artykułu 5 trucizn o bardzo długiej tradycji
Przejdź do artykułu 5 rzeczy o bezdomności, o które tak naprawdę boicie się zapytać
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu DXXIX - Zwolnienia grupowe w spółce skarbu państwa
Przejdź do artykułu Od czego zaczynali ci światowi giganci?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą