Szukaj Pokaż menu

5 znanych marek, które odniosły sukces dzięki kopiowaniu cudzych pomysłów

359 463  
712   66  
Te produkty wszyscy znamy. To sztandarowe towary produkowane przez firmy, których logo rozpoznawalne są na całym globie. To także przykłady dość bezczelnego kopiowania cudzych pomysłów i czerpania z nich finansowych korzyści. Na szczęście dla samych zainteresowanych, takie nieuczciwe zabiegi uszły im na sucho…

7 sposobów, w jakie mężczyźni tracą głowę w obecności atrakcyjnych kobiet

149 817  
219   18  
Mężczyzna został zaprogramowany przez ewolucję do ciągłego szukania szansy na reprodukcję. Dziwnym trafem prawie zawsze zaczyna to robić w obecności kobiet. Przeważnie nieudolnie, nieświadomie i komicznie.

Szwajcaria, najbardziej ufortyfikowany kraj świata, w którym schron znajduje się w każdym domu

194 731  
837   69  
Szwajcaria zwykle kojarzy się z zegarkami, czekoladą i narciarstwem, a niewiele osób (nawet Szwajcarów) zdaje sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej ufortyfikowanych krajów świata. Mimo że w tak niedużym państwie znajdują się tysiące schronów, turyści, a nierzadko sami mieszkańcy, podróżując po kraju nawet nie zdają sobie sprawy z ich obecności. Jak to możliwe?

#1.

W tym roku mija 200 lat odkąd Szwajcaria stała się państwem neutralnym, udało jej się zachować neutralność nawet w czasie obu wojen światowych i kiedy nastała "zimna wojna" Szwajcarzy zostali wierni swoim zasadom, ale jednocześnie zaczęli ostre przygotowania do obrony kraju w przypadku starcia Ukłądu Warszawskiego z NATO.

#2.


Większość słyszała o obowiązkowej służbie wojskowej w tym kraju i o tym, że w Szwajcarii rezerwiści broń przydziałową zawsze trzymali w domach (choć w ostatnich latach ulega to zmianie), ale niewielu ma świadomość jak bardzo został rozbudowany system schronów i fortyfikacji. W kraju niewiele większym od naszego województwa mazowieckiego znajduje się 300 000 schronów, w których znajduje się 9 mln miejsc, czyli o ok. 1 mln więcej niż jego mieszkańców.

#3.


Przy projektowaniu i budowie schronów zatrudniano artystów i pracowników teatralnych, których zadaniem było sprawienie, aby wejścia do schronów zniknęły w górzystym krajobrazie i były nie do odnalezienia bez szczegółowych wskazówek. Fotograf Leo Fabrizio spostrzegł ten fenomen w 2004 roku i postanowił fotografować wszystkie znane mu schrony ratując je od zapomnienia. Teraz, kiedy po zakończeniu zimnej wojny Europa stała się spokojniejszym rejonem w Szwajcarii coraz głośniej się mówi o ograniczeniu wydatków na utrzymanie schronów. Obiekty są zamykane, nie są remontowane i utrzymywane w stanie gotowości. Fabrizio ma nadzieję, że taki los nie spotka wszystkich schronów.

#4.
#5.
#6.
#7.
#8.
#9.
#10.
#11.
#12.837
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 sposobów, w jakie mężczyźni tracą głowę w obecności atrakcyjnych kobiet
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Erupcja wulkanu, której skutki odczuwano na całej Ziemi przez kilka lat
Przejdź do artykułu Radziecka "misja pokojowa" w Afganistanie
Przejdź do artykułu Co o ludziach mówią ich tatuaże?
Przejdź do artykułu Ewolucja kokpitów myśliwców odrzutowych
Przejdź do artykułu ​Tak (żenująco) mieszkańcy Florydy zabezpieczają swoje domy - Demotywatory
Przejdź do artykułu Jak bardzo mogą się zbliżyć dwa samoloty?
Przejdź do artykułu Ludzie o niecodziennym wyglądzie V
Przejdź do artykułu Faktopedia CMLXXV - Jak mszczą się scjentolodzy
Przejdź do artykułu Co można zapakować do C-5 Galaxy, prawie największego samolotu transportowego świata?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą