Szukaj Pokaż menu

Przyłapani na zdradzie - anonimowe zwierzenia

204 043  
431   157  
Zdradzanie osoby, która cię kocha, nigdy nie popłaca, wszyscy powinni zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli jednak już decydujesz się to robić, przynajmniej upewnij się, że zacierasz wszystkie ślady. Oto kilka opowieści osób, które wpadły na oszukiwaniu swojej drugiej połówki.

Demotywatory DCIV - tak wygląda Peggy Bundy w wieku 68 lat

120 890  
418   167  
Dzisiaj: świat zazdrości nam Czarnka, jednym zdaniem zrealizował program edukacji seksualnej, co wg TVP robi w Polsce Tusk, Suski chce zadać śmiertelny cios polskim stacjom radiowym oraz rozmowy z patologicznymi kupcami z OLX.

Lis z Folkestone, czyli dlaczego nie każdy może zostać Wilkiem z Wall Street

184 401  
303   43  
Z jednej strony kubańskie cygara i butelki drogiego szampana. Z drugiej – pryszcze na twarzy i pozy jak z rosyjskich portali randkowych. Daniel Burgoyne, 24-latek z Wielkiej Brytanii, wymarzył sobie życie w stylu Jordana Belforta. Pławienie się w sławie i luksusie stało się dla niego najważniejszym celem.

Problem w tym, że w przeciwieństwie do Bleforta Burgoyne nie miał talentu ani do zarabiania, ani do wygrywania pieniędzy. Nie dostał się na studia, pracował w sklepie mięsnym, mieszkał z mamą. Teraz dla odmiany pomieszka trochę sam – o ile trafi do jednoosobowej celi, co wcale nie jest takie oczywiste.

Na pierwszy rzut oka Brytyjczyk sprawiał dobre (a przynajmniej bogate) wrażenie. Czarne BMW 6, Rolex, żetony z kasyn, kubańskie cygara i drogie szampany – w oczach wielu było to powodem do podziwu. W oczach 18 omamionych wizją szybkiego zarobku inwestorów – powodem do powierzenia Burgoyne'owi kilkudziesięciu tysięcy funtów.

Diamenty są wieczne...

Miał być giełdowym inwestorem i handlować diamentami. Miał mieć siedzibę w prestiżowym londyńskim City i obracać milionami. W rzeczywistości był byłym sprzedawcą na utrzymaniu mamy. "Pracował" nie w Londynie, a w Folkestone – klasycznej 50-tysięcznej dziurze koło Dover w hrabstwie Kent.


Oszukał osiemnaście osób. Obiecywał im inwestycje w wino i diamenty. Nie przebierał przy tym w środkach. Najbardziej naiwny z "inwestorów" uwierzył w to, że wartość kupionych przez niego diamentów będzie niemal podwajać się co miesiąc! Na dodatek Burgoyne zdołał przekonać go, że ze względów podatkowych lepiej, aby diamenty były przechowywane w Szwajcarii. Perspektywa brylantów, których nikt nie widział, okazała się na tyle kusząca, że klient bez mrugnięcia okiem wysupłał 33 tysiące funtów (185 tys. zł). Pozostali byli tylko niewiele bardziej ostrożni.

...w przeciwieństwie do lisów

Biznes niedoszłego "wilka z Wall Street" był tyleż dochodowy, co grubymi nićmi szyty. Mimo to zanim policja wkroczyła do akcji, Daniel Burgoyne zdążył przehulać co najmniej 56 tysięcy funtów na coś, co nazywał wystawnym życiem, dokumentowanym oczywiście na Facebooku. Na wino wydał ponad 2 tysiące funtów, 1,5 tysiąca na hazard i kolejny tysiąc na jedzenie w restauracjach. Na zajętych przez policję kontach bankowych czekało jeszcze ponad 27 tysięcy funtów, których "pomysłowy inwestor" nie zdążył zagospodarować.


"To było wyszukane oszustwo", mówił podczas ogłaszania wyroku sędzia Simon James. "Z otrzymanych 80 tysięcy funtów tylko 10 zostało przeznaczone na inwestycje. A nawet to w nic, co mogłoby przynieść inwestorom godziwy zysk".

Historia Daniela Burgoyne'a skończyła się tak szybko, jak się zaczęła. Znajomi z Facebooka, którzy jeszcze niedawno przyklaskiwali jego porównaniom do Wilka z Wall Street, zaczęli pokpiwać, że żaden z niego wilk. Co najwyżej lis – na dodatek z Folkstone. Oprócz dwóch lat w więzieniu, sąd orzekł siedmioletni zakaz prowadzenia własnej firmy.

Źródła: 1, 2, 3
303
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Demotywatory DCIV - tak wygląda Peggy Bundy w wieku 68 lat
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O przesądach słów kilka
Przejdź do artykułu Mało znana historia pewnego bardzo znanego samotnego domku z wyspy Ellidaey w Islandii…
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu Szokujące wyznania ludzi na łożu śmierci
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Dewotka prosi o poradę, bo siostra do niej nie pasuje... i dostaje taką od serca
Przejdź do artykułu Kolorowane zdjęcia pokazują, jak badano grobowiec Tutanchamona
Przejdź do artykułu Fajne zdjęcia dla dorosłych CXXXIX - Przed i po dobrej imprezie
Przejdź do artykułu Najzabawniejsze kłamstwa, jakie mówi się dzieciom

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą