Szukaj Pokaż menu

Dwa modele Nokii, za którymi bardzo tęsknimy

118 669  
570   79  
Niektóre rzeczy się nigdy nie starzeją. Na przykład hity Majki Jeżowskiej czy chociażby cycki Pameli Anderson. Może inaczej - wszystko się starzeje, ale przez silny sentyment, w naszych oczach pewne rzeczy zawsze pozostają młode i bosko wręcz doskonałe. Jednym z takich artefaktów jest Nokia 3210 oraz wydana para miesięcy później Nokia 3310. Kult tego telefonu komórkowego jest tak wielki, że nie zdziwilibyśmy się, gdyby ktoś wpadł na pomysł stworzenia kościoła wyznawców tych starych, poczciwych cegieł...

Demotywatory DLXIX - Idealny sposób na pijanego męża

105 682  
345   427  
Dzisiaj m.in. idealny sposób na pijanego męża, co każdy z nas robił dawniej z kartonem po soczku, pierwsza reakcja Niedzielskiego w związku z protestem medyków, Polska wstająca z kolan oraz jakie jedenaste przykazanie chętnie byśmy wprowadzili.

Dewotka prosi o poradę, bo siostra do niej nie pasuje... i dostaje taką od serca

86 576  
688   30  
Gdzie najlepiej zwrócić się o poradę, jeśli nie do specjalistki z gazety? Z takiego założenia wyszła pewna kobieta, której problem stanowiła siostra o innych zainteresowaniach. Chyba jednak nie takiej odpowiedzi się spodziewała.


Droga Amy,
Każdej jesieni wraz z siostrą, kuzynkami i szwagierką kuzynki robimy weekendowy wypad na zakupy do miasta.
Zatrzymujemy się w hotelu, nie żałujemy sobie niczego, robimy zakupy dla dzieci i chodzimy wspólnie na obiady i kolacje. To świetny czas na umacnianie więzi.
Mam siostrę Wendy, której nie zapraszamy. Obraża się do łez, kiedy dowiaduje się, że jej nie zaprosiłyśmy. Ja i moje dwie siostry jesteśmy zbliżone wiekiem, ale Wendy nie zżyła się tak z kuzynostwem przez lata jak nasza dwójka. Wszystkie jesteśmy zamężnymi, zajmującymi się tylko domem matkami. Wendy jest rozwódką, pracuje i ma jedno dziecko.
Jest kilka powodów, dla których jej ze sobą nie bierzemy. Wiemy, że nie ma za wiele pieniędzy na takie wypady. Nie dzieli z nami również zbyt wielu zainteresowań. Wszystkie regularnie chodzimy do kościoła, a ona bardzo sporadycznie. Zwyczajnie już do nas nie pasuje. Bierze to wszystko bardzo do siebie, w ubiegłym roku odwiedziła nas bez zapowiedzi, żeby się o tym wyżalić, co zaniepokoiło moje dzieci i zmusiło męża do zagrożenia jej, że jeśli nie opuści domu, zadzwoni po policję. Teraz praktycznie ze mną nie rozmawia, a rodzinie wygaduje, że jestem okropną osobą (mimo że jej pomogłam). Jak sprawić aby zrozumiała, że być może powinna sobie znaleźć innych przyjaciół - takich, których życie i zainteresowania pokrywają się z jej własnym?
Smutna Siostra

Odpowiedź gazety:
Droga Smutna,
Po pierwsze ustalmy, że zgadzam się z twoją siostrą: jesteś okropną osobą.
Jasne, że możesz robić na co masz ochotę i bratać się z kim chcesz lub tego kogoś odtrącać, ale nie możesz tego robić i jednocześnie obwiniać wykluczonej osoby za to, że "nie pasuje".
Jedynym sposobem na to, aby twoja siostra się wpasowała, byłoby zrobienie dla niej miejsca przez ciebie. Ale tego zrobić nie chcesz i to jest twój wybór.
Jej żal jest całkowicie uzasadniony i z tym będziesz musiała żyć. Być może porozmyślasz nad tym z kościelnej ławy, bo mimo twojej regularnej obecności na mszy chyba nie za wiele się nauczyłaś.
688
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Demotywatory DLXIX - Idealny sposób na pijanego męża
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 szalonych rzeczy, które ludzie zrobili, żeby uniknąć odpowiedzialności
Przejdź do artykułu Najzabawniejsze kłamstwa, jakie mówi się dzieciom
Przejdź do artykułu 7 bardzo złych nauczycielek
Przejdź do artykułu 16 problemów, z którymi muszą zmagać się leworęczni
Przejdź do artykułu "Zwolnili mnie z pracy, bo..." - historie prawdziwe
Przejdź do artykułu 15 zdań, które chciałbyś powiedzieć znajomym, którzy mają dziecko, ale przez grzeczność nie mówisz
Przejdź do artykułu MŻJDD - "Wóda, laski, lasery, wszyscy moi znajomi, no i..."
Przejdź do artykułu Fajne zdjęcia dla dorosłych CXXIII - To się nazywa wykorzystać sytuację (i jeszcze mieć pamiątkę na zdjęciu)
Przejdź do artykułu Wakacje z Instagramem vs prawdziwe życie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą