Szukaj Pokaż menu

Amerykańskie trolle na wojennym froncie - historia kilku szalonych akcji propagandowych z czasów II wojny światowej

91 421  
306   32  
Wszyscy wiemy, że sztuka trollingu, czy też jak wolicie – niewybrednego, dobrze przemyślanego, żartu, to rzecz, którą wysysa się z mlekiem matki. Taki talent wymaga pielęgnowania, bo nie znamy dnia, ani godziny, kiedy błyskotliwy żartowniś będzie musiał wykorzystać swój wrodzony dar w służbie ojczyźnie!

30 dziadków, którzy udowadniają, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje

77 557  
293   36  
Wychowani na zdrowej żywności bez internetu, telewizji, gier wideo. Wysiłek fizyczny był dla nich chlebem powszednim. Są świadkami największego skoku technologicznego w historii ludzkości, a mimo tego potrafią odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Takiego pokolenia już nie będzie...

#1. 95-letni weteran II wojny światowej skacze ze spadochronem.

Kliknij i zobacz więcej!

Luksus nad przepaścią: dom zawieszony na klifie

134 297  
327   37  
Australijska firma "Modscape", specjalizująca się w modułowej architekturze, stworzyła wspaniały projekt, w którym opracowano pięciopiętrowy budynek, wiszący nad morzem na skraju urwiska.


Projekt nazywa się "Dom na klifie", odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów, którzy chcą posiadać dom na najpiękniejszej części australijskiego wybrzeża. Pomysł prefabrykowanego domu został zainspirowany widokiem muszki, która trzyma się burty statku.To nie jest łamanie harmonijnej linii horyzontu, "Dom na klifie" działa jako uzupełnienie do naturalnego ukształtowania terenu. Wyjątkowa lokalizacja pozwala również jego mieszkańcom na jedyne w swoim rodzaju poczucie więzi z oceanem szalejącym poniżej, podczas gdy w tym samym czasie lekka konstrukcja budynku zamontowana jest na nierównej powierzchni skały.Plan architektoniczny przewiduje pionowe moduły blokowe, w których pomieszczenia usytuowane są jedno nad drugim i mocno zbrojone prętami stalowymi wbitymi w urwisko. Do domu można wejść przez małe patio na szczycie klifu, obok którego znajduje się parking. Podłogi łączy ze sobą szyb windy i schody. Na różnych piętrach znajdują się: sypialnia, pokój dzienny i kuchnia.Cechą tego typu budynku jest minimalna ilość mebli, która podkreśla jego otwartość i harmonię z oceanem oraz linią horyzontu. Na najniższym piętrze także znajduje się taras, który wydaje się unosić nad wodą, a na nim stać może jacuzzi.

Pomimo faktu, że jest to wciąż tylko projekt, "Dom na klifie" ma dobre perspektywy, by został zrealizowany na wielkich skalistych obszarach przybrzeżnych.
327
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 30 dziadków, którzy udowadniają, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 oznak, że w związku dzieje się źle (oczami psychologów)
Przejdź do artykułu 15 wieżowców przyszłości pokazuje, jak będzie wyglądać architektura jutra
Przejdź do artykułu 7 bardzo złych nauczycielek
Przejdź do artykułu Co kryje tajemniczy właz w kuchni?
Przejdź do artykułu 13 ciekawostek o Japonii, które irytują nawet Japończyków
Przejdź do artykułu Najlepsze miejsca na spędzenie udanego urlopu
Przejdź do artykułu Dzień z życia ratownika medycznego VI
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – student zostawił otwarte okno w akademiku na 5 miesięcy
Przejdź do artykułu Architektoniczne perełki made in Poland

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą