Szukaj Pokaż menu

Nietypowe sposoby poinformowania świata o oczekiwanym potomku

150 507  
392   17  
Istnieje wiele kreatywnych sposobów na to, by powiadomić rodzinę i znajomych o nowym obywatelu. Oczywiście, może lepiej byłoby zrobić to osobiście, a nie przez Facebooka, ale czy wtedy byłoby tyle frajdy?

#1.

Jak działają stawy człowieka

102 671  
516   20  
Zastanawialiście się kiedyś, jak "to wszystko" w nas działa? Dzięki pomysłowi Camerona Drake'a z San Francisco, który przy współpracy ortopedy dr Noah Weissa stworzył animowane gify z pracującymi stawami człowieka, mamy niepowtarzalną możliwość przyjrzenia się z bliska działaniu naszych stawów.

Bark

Czego nie powinniśmy jeść na śniadanie

290 497  
505   144  
W dobie internetu jesteśmy bezustannie zalewani coraz to ciekawszymi radami dotyczącymi naszego zdrowia. Tym razem jacyś bliżej nieokreśleni specjaliści podpowiedzą nam, czego absolutnie nie powinniśmy jeść na śniadanie.

#1. Cytrusy

Pomarańcze, mandarynki i cytryna - te produkty zjedzone na pusty żołądek mogą wywołać alergię i sprzyjają nieżytowi żołądka. Dlatego najpierw powinniśmy napełnić brzuch owsianką, a dopiero potem dorwać soczystą pomarańczę.

#2. Banany


Te pożywne owoce trafiły na zakazaną listę, gdyż zawarta w nich wysoka ilość magnezu ma źle wpływać na działanie układu naczyniowo-sercowego. Zjedzenie ich na pusty żołądek zaburzy równowagę wapnia i magnezu w naszym organizmie.

#3. Surowe warzywa


Koniec z pomidorami, ogóreczkiem i innymi warzywami, gdyż spożywanie ich surowych na pusty żołądek podrażni ten narząd. To przez zawarty w nich kwas, który dosłownie w kilka sekund zacznie siać spustoszenie w ludzkim organizmie. Jakby tego było mało, bogate w pektyny pomidory wywołają u nas pokłady kamienia. To samo tyczy się też gruszek.

#4. Jogurt


Ludzki organizm nie potrzebuje bakterii jogurtowych, więc nie ma większego pożytku z rozpoczynania dnia od jogurtu. To, że ich nie potrzebuje, nie oznacza, że nie powinniśmy go jeść. Czasem te bakterie mogą się przydać, ale zjedzone na pusty żołądek trafią od razu do agresywnego, kwaśnego środowiska naszego żołądka i momentalnie zginą.

#5. Zimne napoje


O ile wypicie przed śniadaniem szklanki wody jest zdrowe, to za wszelką cenę należy unikać zimnej wody. Taka woda nie jest w stanie uruchomić procesów trawienia, za to podrażni śluzówkę żołądka i jelit. Oprócz tego doprowadzi do zwężenia naczyń żołądka, co przełoży się na pogorszenie miejscowego krwiobiegu i tym samym na zdolność trawienia pokarmu. Co ciekawe, zimna woda wypita na pusty żołądek przez kobiety może spowodować zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

#6. Słodycze


Słodycze same w sobie są już szkodliwe, a zwłaszcza na pusty żołądek. Zaraz po przebudzeniu trzustka ma bardzo ograniczone zdolności wytwarzania insuliny, co grozi podwyższeniem poziomu cukru we krwi, a to z kolei prowadzi do cukrzycy i chorób oczu. Spożycie słodyczy o poranku zmusza trzustkę do pracy na granicy wytrzymałości, a długotrwałe karmienie się czekoladą, ciastkami i cukierkami o wczesnej porze całkowicie zaburzy pracę tego ważnego organu.

#7. Kawa


Nieodłączny, obok papierosa, element polskiego śniadania. Niektórzy nie usiądą do jedzenia zanim nie wypiją filiżanki napoju, który ma czarność węgla, przejrzystość bursztynu, zapach mokki i gęstość miodowego płynu. Jednak kawa na pusty żołądek to zły pomysł - podrażnia śluzówkę, podwyższa sekrecję soków żołądkowych i sprzyja nieżytowi żołądka.

#8. Czerwone mięso


To ciężki produkt, który ciężko będzie strawić, gdy organizm nie nabrał jeszcze energii do działania. Stejki lepiej zostawić na obiad.

#9. Szybkie śniadania, musli


Chociaż reklamy i etykiety tych produktów twierdzą co innego, spożywanie słodkich płatków nie poprawi wyglądu naszej figury i nie wpłynie korzystnie na zdrowie. Tak naprawdę te śniadania to źródło dużych ilości węglowodanów. Nie najemy się tym, wręcz za jakiś czas będziemy głodni jak wilk, co z kolei spowoduje, że zaczniemy podjadać.

#10. Kanapki z kiełbasą


W skład kiełbasy i szynki wchodzi wiele szkodliwych komponentów (pamiętacie sól drogową?), a niektóre z nich mogą być nawet rakotwórcze. Nie należy jeść takich rzeczy na pusty żołądek, bo nie jest on wtedy gotowy na atak chemiczny.

#11. Czosnek


Zlitujcie się nad sobą i innymi pasażerami komunikacji miejskiej. Nie jedzcie rano czosnku. Zawarta w nim allicyna podrażnia ścianki woreczka żółciowego i żołądka, co prowadzi do jego skurczów.

Już prościej byłoby, gdyby napisali co możemy jeść...
505
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak działają stawy człowieka
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się zabawnymi historiami, kiedy wyciągali dziwne rzeczy z ciał pacjentów
Przejdź do artykułu Najstarsze rzeczy codziennego użytku
Przejdź do artykułu (Na pewno jeszcze nie) Wszyscy, którzy nienawidzą Jeremy'ego Clarksona
Przejdź do artykułu 7 największych rzeczy, jakie kiedykolwiek skradziono
Przejdź do artykułu Filmowe smaczki, które twórcy ukryli w swoich produkcjach
Przejdź do artykułu Oto do czego zdolne były kobiety w pogoni za pięknem
Przejdź do artykułu Steven Spielberg - rzeczy, których mogłeś o tym reżyserze nie wiedzieć
Przejdź do artykułu Demotywatory DLIX - lekarz, który przywrócił wzrok 130 tysiącom ludzi
Przejdź do artykułu 7 starych, ale wciąż skutecznych sposobów na oszukanie naiwniaków

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą