Szukaj Pokaż menu

Łelkom tu Mongolia

14 823  
6   8  
Wejdź do Monster Galerii!Kto śledzi pisma satyryczne lub rubryki z humorem w poważnych pismach ten wie kim jest Dariusz Wójcik. Jego twórczość można podziwiać również na autorskiej stronie www.art-gallery.pl a redakcja JM proponuje wam dzisiaj małą próbkę podesłaną przez samego autora.   

Mongolia to kraj... No właśnie, co tam do cholery jest?

        Z taką myślą przygotowywałem się do wyprawy ponad pół roku. To znaczy przez pierwsze dwa tygodnie zaczepiałem wszystkich skośnookich obcokrajowców w Polsce. Pozostałe miesiące leczyłem rany na chirurgii pourazowej po tym, jak któryś mongoloidalny typ wytłumaczył mi, że Mongolia od 600 lat okupuje brutalnie jego kraj. Dalszych argumentów nie pamiętam, ewentualne kontrargumenty typ skutecznie wybił mi z głowy. Nic to!

        Te chwilowe trudności zagrzały mnie tylko do zwiększenia wysiłków. Uzbroiwszy się w słownik mongolsko-rosyjski i rosyjsko-polski (6 tomów po 0,5 kg każdy) raźno zabrałem się za zbieranie ekwipunku. Niewiele go było, bo cały plecak zajmowały słowniki.
W ambasadzie, gdy otrzymywałem wizę panowie bardzo dużo się uśmiechali. Co za miły naród!

Dlaczego broń palna jest lepsza od kobiet

24 363  
7   13  
Wejdź do Monster Galerii!To prawda, że na broń trzeba mieć pozwolenie ale czy i tak, przy jego zdobyciu, nie wychodzi mniej zachodu niż przy zdobyciu kobiety?  Wszystko wskazuje na to, że lepiej mieć broń... ;)

10. Możesz zamienić starą 44-kę na dwie nowe 22-ki.
 
9. Możesz mieć jeden pistolet w domu, drugi na wyjazdy.  
 
8. Jeżeli powiesz innemu facetowi, że podoba ci się jego broń, pozwoli ci ją wypróbować.
  
7. Twój ulubiony pistolet nie ma nic przeciwko kilku innym schowanym tu i ówdzie.  
 
6. Twój pistolet nie opuści cię, gdy skończy się amunicja.  
 
5. Zajmuje mało miejsca w szafie.

Listy do Strasznej Redakcji I - Chcę zostać gwiazdą

18 226  
6   26  
Wczoraj do naszych redakcyjnych drzwi zapukał listonosz. Przyniósł nowe e-maile. Jeden z nich od niezwykłej osoby - napisała go osoba podpisująca się jako *malutka*. Ujął on wszystkich Redaktorów oraz współpracowników, a także personel techniczny. Sprzątaczka łkała.

To on stał się przyczyną inauguracji nowego działu - "Pytania Do Strasznej Redakcji". Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy odcinek tego cyklu. Mamy nadzieję, że na stałe zagości na naszych łamach. Pamiętajcie, że bez waszej pomocy będzie to niemożliwe, bo wszystkie maile będą tylko i wyłącznie autentyczne.

Ale wróćmy do naszego szokującego listu (pisownia oryginalna)...
[...]przysłałam wam swoje zdjęcie bo na stronie intermnetowej przeczytałam zemożna przesłać zdjęcie i zostać gwiazdo i chciałabym spróbować.[...]
Wzruszony tym, że ktoś powierzył nam swą karierę natychmiast odpisałem:
U nas faktycznie można zostać gwiazdo. Wystarczy nadesłać zdjęcie. W redakcji już nią jesteś i niewątpliwie odniesiesz wspaniały sukces. Oczywiście pomożemy Ci wypromować się jak tylko potrafimy, uzywając naszych wszystkich kontaktów i wpływów. Bardzo prosimy także o nadesłanie próbki umiejętności wokalnych, gdyż bez tego możemy mieć problemy z częścią kontrahentów.

Na początek umieścimy twoje zdjęcie na stronie głównej w osobnym artykule oraz w naszej fotogalerii "Urwany Film" [...]
Oczywiście podczas wymiany korespondencji pojawiły się wątpliwości Młodej Kobiety:
tutaj jest że każdy kto przesle zdjęcie to jest gwiazdo? ja tylko troszeczke nie rozumiem co mam zrobić co wam przesłać
które oczywiście szybko rozwiałem:
nie nie każdy - bardzo niewiele osób, ale Ty nam się podobasz wyjątkowo. Prześlij nam jak śpiewasz. Może da się to nagrać na komputer?
choć zaraz pojawily się następne:
postaram sie zaśpiewać a mógłbys mi zaproponowac co mogę zaśpiewac?? a do kiedy moge przysłac ? a czy to przypadkiem to wsyztsko nie jest kłamstwo? tak powiedział mój kolega "to pewnie jakaś ściema" a wasze wydawnictwo moje zdjęcie na stronie głównej wypublikuje?
Ale i je postarałem się rozwiać - Redakcji nie wypada rzucać słów na wiatr:
zaśpiewaj to co lubisz, nie będziemy nic narzucać, im szybciej przyślesz tym szybciej będzie dostępne dla innych... a Twoje zdjęcie na głównej stronie będzie

Mam nadzieje że niniejszy artykuł pomoże Ci, Dorotko zostać gwiazdą. Pierwszych fanów już masz - nasz redakcyjny kolega Strzelec, odpowiedzialny między innymi za galerie pominął oficjalną drogę służbową aby tylko do Ciebie napisać. Polubił Twój styl. Oczywiście dla zasady został zawieszony, ale na krótko.
Tu niestety kończy się nasza szalona korespondecja, ale obiecujemy, że jeśli pojawią się nowe fakty poinformujemy o nich. Czy będzie z niej nowa Edyta Górniak? Czy pokona Kayah w pojedynku sam na sam? Czy zmiażdzy muzycznie Wiolettę Villas? Kto wie...  kto wie...

Szacunek dla odważnej! R.E.S.P.E.C.T!

6
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dlaczego broń palna jest lepsza od kobiet
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O tym, dlaczego pod żadnym pozorem nie powinieneś ufać niemieckim inżynierom - i parę innych ciekawostek
Przejdź do artykułu Podsumowanie XII WOŚP na Joe Monster.org
Przejdź do artykułu Zagadka dnia: znajdź dziewczynę na zdjęciu
Przejdź do artykułu Dziękujemy!
Przejdź do artykułu 10 filmowych faktów, które znają tylko zagorzali kinomani
Przejdź do artykułu Wspomnienie gorącego lata
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Tak wygląda operacja zmiany płci na NFZ
Przejdź do artykułu Pamiętnik informatyka
Przejdź do artykułu Straszna tragedia w Redakcji JM

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą