Szukaj Pokaż menu

8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Japonii (nawet jeśli jesteś fanem Dalekiego Wschodu)

175 657  
472   48  
Nagato kontynuuje opowieść : Japonia jest niezwykle ciekawa i na tyle niepodobna do innych krajów, że cudzoziemcy (w tym i ja) często czują się jakby stąpali po obcej planecie. Wszystkie w mojej ocenie nietypowe i fascynujące sytuacje, zdarzenia, przedmioty itd. opisałem w osiemdziesięciu punktach, z których pierwszych osiem (w skróconej wersji) znajdziecie poniżej:

Akcja zachęcająca do czytania, która na pewno przyciągnie wielu amatorów

110 939  
651   64  
Nowojorski klub miłośników czytania książek uznał, że czas na drastyczne środki mające na celu spopularyzowanie czytelnictwa za pomocą hasła "czytanie jest sexy". Jeśli taka akcja ma zmusić ludzi do skupienia się nad książką to chyba jest skierowana do homoseksualistów.

#1.

Jedenastoletni chłopiec, którego rysunki podbijają świat

163 942  
601   37  
W dzisiejszych czasach jest niewielu artystów, którzy tworzą swoje dzieła za pomocą ołówka i długopisu. Spośród tej nielicznej grupki wyróżnia się pewien 11-sto latek pochodzący z Serbii - Dusan Krtolica. Jest on prawdziwym nastoletnim geniuszem-artystą.

0
Młodzieniec zaczął rysować w wieku dwóch lat i w ciągu kolejnych 6 lat jego prace były pokazywane na 3 wystawach. Głównym motywem jego prac są zwierzęta oraz rycerze w super zbrojach.

14

W przyszłości ma zamiar zostać zoologiem. Pomysł podsunęli mu rodzice, którzy dali mu encyklopedię zwierząt. Książka tak go zaciekawiła, że przez trzy tygodnie nauczył się rozróżniać prawie wszystkie gatunki zwierząt.

2

Hobby młodego Serba zajmuje większość jego wolnego czasu. W ciągu tygodnia robi około 500 prac. Rodzice zaczęli się niepokoić o swojego syna i udali się z nim do terapeuty. Specjalista zapewnił ich, ze to hobby nie jest zagrożeniem dla rozwoju umysłu dziecka.

3

11-letni geniusz staje się coraz bardziej rozpoznawalny na świecie. Jego prace były również wystawiane na pokazach w Indii, Australii i Stanach Zjednoczonych.

4

5


6


7


8


9


10


11


12


13


1
601
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Akcja zachęcająca do czytania, która na pewno przyciągnie wielu amatorów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu Biały człowiek w krainie Azjatek - 10 rad i wskazówek dla początkujących
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu Ojcowie z luźnym podejściem do życia
Przejdź do artykułu 10 zdumiewających ciekawostek o antycznym Rzymie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą