Szukaj Pokaż menu

Przeróbcie moje zdjęcie! Część IX

176 478  
433   6  
Wprawne oko "starych wyjadaczy" wyłapie na pewno, że zdjęcia pochodzą z Rosji. Przeważnie z dołączoną prośbą, by przerobić je z fantazją. A fantazji internautom nie brakuje...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Pierwszy w historii składany rower bojowy Gladiator

56 319  
248   24  
Myślałeś, że składane rowery są wynalazkiem ostatnich czasów? Nic bardziej mylnego! Oto francuski rower składany z 1896 roku. I to JAK składany!

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Ci sławni ludzie też kiedyś zostali odrzuceni

83 642  
154   17  
Jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, ktoś nie docenia albo nie rozumie twojej twórczości - nie załamuj się. Nawet takie sławy jak Bono, Madonna czy Andy Warhol też kiedyś "dostali kosza":

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
Bono, The Edge, Larry Mullen Jr. i Adam Clayton założyli zespół U2 w 1976 roku, gdy byli jeszcze nastolatkami. W 1979 roku wysłali swój pierwszy singiel do wytwórni RSO Records mieszczącej się w Londynie. Firma odrzuciła ich kompozycję stwierdzając, że "na tę chwilę im nie odpowiada". W ciągu roku U2 podpisali umowę z Island Records i wypuścili na rynek swój pierwszy międzynarodowy singiel "11 O'Clock Tick Tock"


#2.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1956 roku Andy Warhol próbował oddać swój obraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. 18 października otrzymał list odrzucający jego dzieło, "które tak hojnie podarował Muzeum jako prezent" (Dziś Museum of Modern Art posiada 18 dzieł Warhola)

#3.

Kliknij i zobacz więcej!
Howard Moss, wydawca z Nowego Jorku, odrzucił wiersz Sylvii Plath "Amnesiac", przyznając autoironicznie, że "być może jednak jest tępy".

#4.

Kliknij i zobacz więcej!
List odmowny został wysłany do Madonny prawdopodobnie tuż przed podpisaniem przez artystkę kontraktu z "Sire Records" w 1982 roku. Wówczas to ukazał się album "Madonna", który sprzedał się na całym świecie w ponad 10-milionowym nakładzie. Mimo że wg niektórych "nie była jeszcze gotowa"...

#5.

Kliknij i zobacz więcej!
Kurt Vonnegut wiele razy otrzymywał od wydawnictw listy odmowne. W 1949 roku napisał do niego Edward Weeks z The Atlantic Monthly, który stwierdził, że skrypt Vonneguta "zebrał kilka pochwał, ale żadna z nich nie jest w stanie zapewnić mu końcowej akceptacji". Oprawiona kopia tego listu znajduje się obecnie w bibliotece imienia Kurta Vonneguta w Indianapolis.

#6.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1976 roku, jeszcze jako licealista, Tim Burton wysłał kopię swojej książeczki dla dzieci "Wielki Zlig" do wytwórni Walt Disney Production z zapytaniem, czy nie chcieliby podjąć się jej publikacji. Wytwórnia odmówiła, jednakże kilka lat później zatrudniła Burtona na stanowisku pomocnika animatora.

#7.

Kliknij i zobacz więcej!
Proza poetki Gertrudy Stein okazała się być zbyt "prostą" dla wydawcy Arthura C. Fifielda, który nie pofatygował się nawet na tyle, by przeczytać do końca skrypt "The Making of Americans" w 1912 roku.

#8.

Kliknij i zobacz więcej!
Dziś Jim Lee jest cenionym artystą, pisarzem i współwydawcą w firmie DC Comics. W połowie lat 80. jednakże miał ogromny problem, by znaleźć dla siebie miejsce w tym biznesie, a list odmowny dostał m.in. od wydawnictwa Marvel.

#9.

Kliknij i zobacz więcej!

List odmowny, który otrzymał Stieg Larsson, gdy składał aplikację do szkoły dziennikarskiej w Sztokholmie. Wydawca Christopher MacLehose po przeczytaniu tego pisma stwierdził: "Jest to list, w którym pada stwierdzenie 'nie jesteś dość dobry, by zostać dziennikarzem' wobec człowieka, który stworzył niesamowicie kreatywne czasopismo, które walczy z prądem ekstremalnie prawicowego sposobu myślenia i działań na terenie Szwecji".

#10.

Kliknij i zobacz więcej!
Hunter S. Thompson wysłał kiedyś gorzki list do Williama McKeena, który w 1991 roku napisał jego biografię (a nie był jego największym fanem...). McKeen średnio się tym przejął, a list od Thompsona oprawił i powiesił u siebie w biurze na ścianie.
154
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Pierwszy w historii składany rower bojowy Gladiator
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Spotykali się ze znanymi osobami, zanim ci zyskali sławę i wyglądali obciachowo... Teraz dzielą się starymi zdjęciami
Przejdź do artykułu 10 tweetów, przez które ich autorzy wylecieli z pracy
Przejdź do artykułu Po zaręczeniu się planowali urządzić normalne wesele. Życie pokrzyżowało ich plany
Przejdź do artykułu 25 rzekomych faktów, które okazały się nieprawdą
Przejdź do artykułu 7 szalonych rzeczy, które ludzie zrobili, żeby uniknąć odpowiedzialności
Przejdź do artykułu Poświęcił 5 lat życia na stworzenie modelu kartonowego Boeinga 777. Efekt powala
Przejdź do artykułu Największe, zdaniem internautów, filmowe wyciskacze łez
Przejdź do artykułu Ludzie w kosmosie - rozwiązanie konkursu
Przejdź do artykułu 10 największych ludzi świata

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą