Szukaj Pokaż menu

Obok ciebie siada piękna dziewczyna... Co robisz?

426 975  
3474   165  
W pociągu obok młodzieńca siada piękna dziewczyna - czyli historia z życia codziennego, będąca dylematem niejednego mężczyzny, liczącego na błyskotliwy podryw. Jak w takiej sytuacji zareaguje nasz dzisiejszy bohater?

Faktopedia DXVI - najbogatsze miasto świata leży w Europie

143 449  
496   107  
Dziś m.in. duża wpadka amerykańskiej armii, orka naśladująca ludzką mowę oraz tajemnicze "coś" nawiedzające w nocy Józefa Piłsudskiego.

#1.

10 ofiar egzorcyzmów, które poszły nie tak

251 574  
360   77  
Czarna magia to nie żarty. I choć większości osób egzorcyzmy kojarzą się raczej z szeptaniem rymowanych paciorków nad tymi opętanymi, którzy nie chcą dawać na tacę, są ludzie, którzy rozumieją egzorcyzmy zupełnie inaczej. A oto i 10 ofiar owego innego postrzegania egzorcyzmu.

#1. Susan Key Clark

Być może niejedna żona zachowuje się często jak opętana, na szczęście jednak nie każdy mąż podejmuje się od razu egzorcyzmów. Na nieszczęście Susan Key Clark jej mąż, Jan, nie miał w zwyczaju czekać na pomoc z nieba. Mając dość dziwnego zachowania małżonki i podejrzewając, że regularnie nawiedza ją diabeł, podjął się samodzielnego wypędzenia zła. W tym celu zawinął żonę w dywan, położył na podłodze w łazience, a następnie przygniatał tak długo, aż Susan wyzionęła ducha. Kiedy policja, naprowadzona sygnałem od sąsiadów, zajrzała do mieszkania państwa Clarków, znalazła zwłoki kobiety cały czas w tym samym miejscu, a na "rulonie" leżały krzyż i... miecz. Sąd nie przychylił się do wersji Jana Clarka (jakoby podczas egzorcyzmu demon przejść miał na niego) i skazał go w 2010 roku na dożywocie za zabójstwo żony.

#2. Maxi Castro


Kiedy policja przyjeżdża na miejsce zdarzenia z udziałem osób wierzących w czarną magię, często zastanawia się, czy opętały je demony, czy też może... głupota. Przypadek Maxiego Castro z Colombo na Sri Lance nie daje w tej kwestii jasnej odpowiedzi. 32-letni mężczyzna był (co poniekąd zdradza zakończenie historii) jednym z wielu zawodowych egzorcystów w tym rejonie. 31 maja 2013 roku wezwany został do jednego z domów - należącego do lokalnej nauczycielki, która twierdziła, że jej posiadłość ma nieproszonych mieszkańców. Dzielnemu Castro nie trzeba było dwa razy powtarzać. Szybko ustalił, że przyczyną nawiedzenia miejsca jest to, że ktoś kiedyś rozsypał wokół domu prochy zmarłego, po czym przystąpił do kuracji. Pierwszą ofiarą egzorcyzmu został kot. Nie pytajcie dlaczego, bo zabicie futrzaka w porównaniu do kolejnego pomysłu azjatyckiego egzorcysty wydaje się całkiem rozsądne.

Maxi Castro wziął łopatę i wykopał grób. Dla siebie. Zanurkował we wnętrzu razem z mieczem i zażądał, by zakopano go żywcem. Ale to przecież byłoby nierozsądne, prawda? Dlatego Maxi poprosił, by odkopano go natychmiast, gdy na powierzchnię, od spodu, przebije się miecz. Nikt nie śmiał sprzeciwić się egzorcyście, więc zrobiono czego żądał. Problem w tym, że nie doczekano się miecza. Po trzech godzinach próżnego czekania rodzina właścicielki domu zdecydowała się wykopać egzorcystę. Był nieprzytomny, ale żywy. Choć nie na długo. Niestety nie ma informacji o tym, czy egzorcyzm w Colombo okazał się skuteczny.

#3. Kyung Jae Chung


Była "religijnie arogancka" i nieposłuszna swojemu mężowi - to fakt faktem nie byle jakie wykroczenie, ale żeby to od razu był powód, by kogoś egzorcyzmować? Większość świata uznałaby, że nie, ale - przyznajmy - to wcale nie jest artykuł o większości świata. Zatem Kyung Jae Chung, małżonka Jae Whoa Chunga, która razem z mężem prowadziła chrześcijańską szkolę w Bangladeszu, z czasem zaczęła zachowywać się dziwnie. Niezgodnie z oczekiwaniami zarówno pana Chunga, jak i innych duchownych, na spotkanie z którymi się udawali. W końcu trzej mężczyźni - mąż, egzorcysta Sung Soo Choi i diakon Glendale Presbyterian Church - uznali, że czas skończyć z kobiecymi humorami.

Egzorcyzmy trwały w najlepsze - dwie i pół godziny modlono się i śpiewano hymny nad panią Chung, ale śpiewaniem można przecież co najwyżej wypędzić ludzi z pokoju, a nie demona z ofiary. Zwiększono więc środki. Trzech mężczyzn przygniotło "opętaną" do ziemi i żądało, by demon zdradził swe imię. "Legion" - koniec końców kobieta przemówiła, choć zupełnie nienaturalnym głosem. A potem ów Legion powiedział, że opuści ciało kobiety tylko razem z jej życiem. I słowo ciałem się stało. A egzorcyści otrzymali wyroki od 4 lat bezwzględnego więzienia po 5 lat w zawieszeniu.

#4. Kyong-A Ha


Kyong-A Ha miała 25 lat, kiedy razem z rodziną przeniosła się z Korei Południowej do San Francisco. Tam właśnie, w Ameryce, miała nieszczęście natknąć się na Jeana Parka, chrześcijańskiego terrorystę, który zdołał - wbrew woli Kyong-A Ha - przekonać jej rodziców, że problemy córki z bezsennością wynikają z opętania. Siłą zamknęli dziewczynę w warsztacie egzorcysty i z pomocą jeszcze trzech innych kobiet dokonali "egzorcyzmu". Zarówno egzorcysta jak i bezmyślna matka wymierzyli zakneblowanej Kyong-A Ha po pięćdziesiąt ciosów, łamiąc jej dziesięć żeber i skutecznie pozbawiając życia. Przed śmiercią Koreanka zdążyła jeszcze zrobić pod siebie, co amerykański egzorcysta skwitował krótkim "to zwycięstwo Jezusa Chrystusa". Potem na szczęście przyszedł czas na zwycięstwo sprawiedliwości - sąd uznał całą radosną grupkę za winnych zabójstwa.

#5. Jocelyn Guzman-Rodriguez


Jeśli ktoś jeszcze wierzy, że religia nie robi ludziom wody z mózgu, ma na to najlepszy dowód. Eder Guzman-Rodriguez, 28-letnii mężczyzna z Virginii, doszedł do wniosku, że jego córka, która ledwo skończyła dwa lata, została opętana przez diabła. Fakt, małe dzieci bywają nieznośne, ale to raczej ich własna natura, w którą diabeł nie ma powodu się mieszać. Pan Rodriguez wiedział lepiej i w listopadzie 2011 roku przystąpił do odczyniania uroku. Najpierw zadbał o to, by nikt nie przeszkodził mu w egzorcyzmach. Bił więc i dusił żonę, matkę Jocelyn, tak długo, aż kobieta straciła przytomność. Potem zabrał się za córkę, którą potraktował taką samą kuracją.

Oczywiście 2-letnia dziewczynka nie była w stanie przetrwać takich zabiegów. Straciła przytomność i życie. Eder Guzman-Rodriguez został skazany na ponad 20 lat więzienia, ale co najgorsze, jego pobita żona jest święcie przekonana o słuszności działań męża.

#6. Charity Miranda-Martin


Siedemnastolatka w depresji. To ci nowość! Tym bardziej jeśli jej dziadek zmarł zaledwie tydzień wcześniej. To jednak, co wszyscy normalni ludzie uznaliby za naturalną reakcję, nie okazało się naturalne dla rodziny Charity Miranda-Martin z Nowego Jorku. Jej mama i siostry doszły do wniosku, że zły nastrój dziewczyny to z pewnością sprawka demonów, którym zaaplikowały 7,5-godzinną kurację wypędzającą. Coś, czego nawet diabeł nie byłby w stanie zdzierżyć. Zwłaszcza kiedy poduszkę (mającą posłużyć do uduszenia demona) zastąpiła plastikowa torba. Nie wiadomo, czy matce udało się udusić demona, na pewno jednak zdołała udusić własną córkę.

Po wszystkim pani Miranda-Martin razem córkami wysłuchała jednej z piosenek Franka Sinatry, poczytała Biblię i położyła się spać. Do więzienia ostatecznie nie trafiła. Sąd uznał ją za kompletnie pomyloną i zamknął w szpitalu psychiatrycznym. Na zdrowie.

#7. Amy Burney


Nowy Jork ma w sobie coś, co przyciąga szaleńców. Nie inaczej było w wypadku kolejnej rodziny, która przeniosła się tam ze słonecznego Miami (może to więc kwestia braku słońca?). W każdym razie mama Amy Burney - do spółki z mamą mamy Amy Burney - uznały, że pięciolatka zachowuje się dziwnie, co na pewno jest winą nie złego wychowania, a opętania. Jak pokazują przykłady w niniejszym artykule, różne są sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach. Tym razem jednak po raz pierwszy pojawia się metoda kulinarna. Mama i babcia dziewczynki przyrządziły miksturę z amoniaku, pieprzu, octu i oliwy, po czym siłą wlały ją w Amy. Na wszelki wypadek zakleiły jej też usta taśmą klejącą. A kiedy dziewczynka zmarła, wyrzuciły jej zwłoki wprost do kosza na śmieci. No przecież od tego jest.

#8. Amora Bain Carson


Roczna dziewczynka i opętanie? W chorych umysłach niektórych rodziców wszystko może się zdarzyć. W chorych umysłach nowych partnerów dzieci bywa jeszcze gorzej. Amora Bain Carson miała trzynaście miesięcy, kiedy nowy chłopak jej mamy uznał, że dziewczynka z całą pewnością jest opętana. Rzecz działa się w Ameryce w 2008 roku, więc o Obamacare nikt jeszcze nie słyszał. Blaine Keith Milam i mama Amory próbowali zebrać pieniądze na pomoc prawdziwego egzorcysty, ale jakoś im nie szło, w związku z czym postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. I - jak się później okazało - nie tylko ręce.

Egzorcyzm według Blaine'a Milama okazał się wyjątkowo brutalny, śmiertelny, a na dodatek uwzględniał takie - konieczne zapewne - elementy jak choćby seksualne wykorzystanie rocznej Amory. Mama bestialsko zabitej dziewczynki resztę życia spędzi w więzieniu, Blaine Milam oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. I to dopiero będzie egzorcyzm.

#9. Terrance Cottrell Junior


Być może istnieją różne sposoby leczenia autyzmu - to kwestia, którą należałoby pozostawić niezależnym (od firm farmaceutycznych) lekarzom i naukowcom. Jedno jest jednak pewne - egzorcyzm wcale na autyzm nie pomaga. Boleśnie przekonał się o tym Terrance Cottrel Junior z Milwaukee. Ponieważ, przyprowadzony do kościoła, niemiłosiernie przeszkadzał babciom w modlitwie, z godnym podziwu chrześcijańskim miłosierdziem uznały one, że dziecko wcale nie ma autyzmu, tylko diabła w sobie.

Szczegóły "leczenia" nie są znane - może to i lepiej. Tak czy inaczej Terrance dołączył do grona dzieci uśmierconych amatorskimi egzorcyzmami. W przeciwieństwie do poprzednio opisanych, zdołał jednak dożyć aż ośmiu lat, zanim Ray Hemphill - duchowny jednej z dziwniejszych amerykańskich wspólnot religijnych - postanowił mu "pomóc". Co ciekawe, za uduszenie chłopca wymierzono mu karę zaledwie 2,5 roku więzienia. Widać istniały okoliczności łagodzące.

#10. Dzieci Zakieyi Latrice Avery


Myślicie, że egzorcyzmy to domena zamierzchłych czasów, tak dalekich jak na przykład... 2013 rok? Nic z tego - wciąż jeszcze są ludzie, który wierzą, że za pomocą noża, poduszki czy kilku batów potrafią wypędzić z człowieka diabła, demona, złego ducha i cokolwiek jeszcze się w nim czai. Najświeższa historia wydarzyła się już w 2014 roku, 17 stycznia. 28-letnia Zakieya Latrice Avery i siedem lat młodsza Monifa Denise Stanford poznały się, rzecz jasna, w kościele. Zamieszkały wspólnie z czwórką dzieci pierwszej z kobiet. Trudno powiedzieć, co właściwie się stało. Przybyłej na miejsce policji kobiety tłumaczyły, że próbowały wykonać egzorcyzm, a zakrwawiony nóż na schodach domu wiele mówił na temat sposobu. Dwójka młodszych dzieci zmarła na miejscu, pozostałą dwójkę próbuje się odratować w szpitalu.

I pozostaje pytanie, wspólne dla wszystkich powyższych przypadków: kto tak naprawdę był obłąkany - ofiary czy rzekomi egzorcyści...

Źródło: Listverse
360
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Faktopedia DXVI - najbogatsze miasto świata leży w Europie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Najbardziej żenujące rzeczy, jakimi zawstydzili cię twoi rodzice
Przejdź do artykułu Poświęcił 5 lat życia na stworzenie modelu kartonowego Boeinga 777. Efekt powala
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu 10 największych ludzi świata
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek, które pokazują słynnych naukowców z nieco innej niż zwykle strony
Przejdź do artykułu 9 osób, którym zaszkodziło zbyt długie przebywanie na Facebooku
Przejdź do artykułu Jakie rzeczy szokują zagranicznych turystów odwiedzających Polskę?
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze CCXXVIII - dziewczyny Jelcyna
Przejdź do artykułu 10 najdziwniejszych japońskich potraw

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą