Szukaj Pokaż menu

Sowy, które cię ocenią

24 312  
168   18  
Znowu zaspałeś w poniedziałek do pracy? Dopiero 7, a ty już drugą kawę pijesz? Miałeś umyć samochód! One cię nie oszczędzą. One cię ocenią!

#1.

Zepsuty tatuaż

382 632  
746   66  
Gdy planujesz zrobić sobie tatuaż w widocznym miejscu, wybierz się do bardzo dobrego tatuażysty. To dobra rada, z której raczej nie skorzystała bohaterka poniższego fotoreportażu. Miała wyjść Marilyn Monroe. A co wyszło?

Kliknij i zobacz więcej!

Zostań mistrzem uniku, czyli jak odpowiadać na niewygodne pytania

322 428  
412   62  
"A nie chciałabyś urodzić drugiego?", "Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?", "Słyszałam, że się rozwodzicie?" - na pewno każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, kiedy ciekawski rozmówca zapragnął wyciągnąć z nas informację, którą wcale nie zamierzaliśmy się z nim dzielić.

Kliknij i zobacz więcej!

Oto kilka strategii, które pomogą wypracować odpowiedzi na najbardziej niewygodne pytania i przy tym czuć się świetnie. Proponujemy na początek poćwiczyć na którymś z przyjaciół, by wypracować sobie gotową odpowiedź w każdej sytuacji.

#1. Matematyk i inżynierowie rekomendują:

Odpowiadając na niewygodne pytania, mamy pełne prawo nie dawać rozmówcy żadnej konkretnej informacji. Zachowujcie się jak matematyk z kawału, który na pytanie inżynierów, którzy zgubili się podróżując balonem, odpowiedział absolutnie prawidłowo, a jednocześnie pytający nie uzyskali z jego wypowiedzi żadnej istotnej informacji.

- Sir, proszę nam powiedzieć, gdzie się znajdujemy.
- W koszu balona, sir!

Kliknij i zobacz więcej!

Można również udzielić ogólnej, ale również mało przydatnej informacji:

- Ile zarabiasz?
- Jak wszyscy, średnia płaca w tej branży (znacznie mniej niż Abramowicz).

#2. Lustrzane odbicie

"Zwróć" rozmówcy jego pytanie. Można to zrobić przy pomocy dwóch prostych technik.

1) Sformułuj "pytanie powrotne" tak, żeby człowiek, z którym rozmawiasz, poczuł się niezręcznie przez swoje wścibstwo. Wykorzystaj uniwersalną konstrukcję, która rozpoczyna się słowami: "Czy ja dobrze rozumiem, że...", a jej zakończenie będzie zależało wyłącznie od tego, czy chcemy uciąć dyskusję, czy kontynuować ją w celu wyznaczenia granic własnej prywatności na przyszłość, itd.: "Czy ja dobrze rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko trzymaniu kandelabra w mojej sypialni?" albo "Jak rozumiem, twoim głównym problemem na chwilę obecną jest moje życie osobiste?", lub też "Jak rozumiem, zainteresowanie ludzkim nieszczęściem jest u ciebie na porządku dziennym?". Idealnie, jeśli "pytanie powrotne" przesyłane jest do rozmówcy bardzo spokojnym, cichym i lodowatym tonem, z lekko uniesioną brwią.

Kliknij i zobacz więcej!

2) "Wzmocnij" zainteresowanie na dany temat, adresując do współrozmówcy pytanie z tej samej kategorii:

- To co, kiedy postaracie się o drugie dziecko?
- A ty kiedy o trzecie?

#3. Teatr jednego aktora

Słysząc niewygodne pytanie, wyobraź sobie siebie w roli aktorki dramatycznej. Przenikliwie spójrz w oczy rozmówcy, westchnij głęboko, ręce przytul do piersi aby ukazać głębię rozpaczy i szepnij tragicznym głosem: "Błagam cię! Nigdy, słyszysz, nigdy więcej mnie o to nie pytaj...". Wariant drugi - jesteś ważnym politykiem na konferencji prasowej. Twoja odpowiedź: "Poproszę o następne pytanie!".
Inna wersja - na Bonda: "To tajna informacja".

#4. Aż do zanudzenia

Czasami spotykamy ludzi, którym lepiej coś dać niż wyjaśniać, dlaczego się nie dało. Zamiast obrażać się, złościć i demonstrować w jakiś sposób, że pytanie rozmówcy nas wkurzyło, zacznij jednostajnym monotonnym głosem odpowiadać. Najważniejsze są szczegóły. Prezentujmy najdrobniejsze detale i rozpoczynajmy od samego początku (jak się da to od zarania dziejów).

Kliknij i zobacz   więcej!

– Kiedy w końcu wyjdziesz za mąż?
– Astrologowie twierdzą, że dla zawarcia szczęśliwego małżeństwa konieczne jest, aby ascendenty zakochanych były zbieżne. I właśnie w tym momencie, kiedy zrozumiem, że spotkałam swoją drugą połowę i sprawdzę czy pasujemy do siebie, wtedy powiem mu "Tak".
I ani minuty wcześniej.

#5. Żartuj sobie, to drażni wścibskich!

- Mój Boże, ileś ty wydała na tę sukienkę!?
- Trzeba było pościć dwa tygodnie, ale czego się nie robi dla mody!


I jeszcze kilka uniwersalnych odpowiedzi:

"Zawsze zachwycała mnie twoja umiejętność zadawania pytań, które wprawiają ludzi w zakłopotanie".

"Jesteś niesamowitą kobietą (niesamowitym facetem), wiesz co mnie w tobie najbardziej zdumiewa? Twoja umiejętność zadawania niepoprawnych (skomplikowanych, retorycznych) pytań!"

"Z przyjemnością odpowiem na twoje pytanie, tylko powiedz mi najpierw, dlaczego cię to tak bardzo interesuje?"

"A w jakim celu się tym interesujesz?"

"Naprawdę chcesz o tym rozmawiać?"
Jeśli słyszysz twierdzące "Tak!", śmiało odpowiedz: "A ja - nie chcę!" i uśmiechnij się.

Jeśli nie chcesz już dłużej mieć nic wspólnego z człowiekiem, który zadaje nietaktowne pytania, możesz pozwolić sobie na trochę więcej. Na przykład zakomunikować mu w odpowiedzi: "To nie twój zasmarkany interes!".

Kliknij i zobacz więcej!
412
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zepsuty tatuaż
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Impreza seksualna zorganizowana przez księży z Dąbrowy Górniczej wymknęła się spod kontroli – Newsy z fikołkiem
Przejdź do artykułu Po czym poznać, że jesteś geniuszem?
Przejdź do artykułu Jak wyretuszować ślady na lustrze?
Przejdź do artykułu Jak napisać wypracowanie na ostatnią chwilę?
Przejdź do artykułu Obieżyświatka dzieli się oszustwami, na które najczęściej próbuje się nabrać turystów w różnych miejscach na świecie
Przejdź do artykułu Psychopaci są wśród nas - 8 objawów, które ich zdradzają
Przejdź do artykułu Genialne (w założeniu) produkty, które nie miały prawa ponieść klęski! A jednak poniosły...
Przejdź do artykułu Demotywatory CCCIX - mistrz Sebastian dał pokaz
Przejdź do artykułu 69 pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnych palet

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą