Szukaj Pokaż menu

Międzynarodowy gang motocyklowy, który pomaga dzieciom

99 189  
995   44  
Zwykle widok zbliżającego się drogą gangu brodatych harleyowców w skórzanych kurtkach budzi co najmniej niepokój, ale nie w tym wypadku. Faceci z Bikers Against Child Abuse International są najwspanialszym widokiem, jaki mogą zobaczyć dzieci skrzywdzone przez członków swoich rodzin.

10 najstraszniejszych więzień wszech czasów

149 358  
425   43  
Przeludnienia, tortury i wszechobecne śmiertelne choroby to codzienność w tych miejscach. Choć trafiają tu najwięksi zwyrodnialcy, to i oni często nie wytrzymują psychicznie tego, co ich otacza. Oto najostrzejsze więzienia na świecie:

#1. La Sabaneta

15 dziwacznych atrakcji turystycznych w Japonii

111 005  
352   15  
Jeśli ktoś miał wpaść na pomysł stworzenia muzeum pasożytów czy basenów leczniczych z winem, tudzież automatów z bielizną (używaną!), to musieli to być ci pokręceni Japończycy.

#1. Yunessan Spa

Wystarczy 28 dolarów i masz niepowtarzalną okazję popływać w winie. Kowakien Yunessu w Japonii oferuje takie cuda jak basen pełen wina lub kawy oraz spa w zielonej herbacie, a także w sake.

#2. Hotele Miłości


Hotele miłości, których adresy są znane klientom barów i klubów nocnych - to niepozorne, małe hotele, w których pokoje są wynajmowane na krótki okres czasu - od godziny do całej nocy. W hotelu tym bywają „profesjonalistki” ze swoimi klientami, lecz większość gości stanowią „normalne” pary.

Często takie hotele znajdują się wzdłuż głównych dróg i poboczy miast, deklarując swoje istnienie tylko neonami. Nie ma co oczekiwać, że przy wejściu będzie dobroduszny dozorca lub administrator witający uśmiechem - goście doceniają anonimowość takiej instytucji, więc obsługa klienta odbywa się często za pomocą automatów lub interfejsów komputerowych.

#3. Hotele kapsułowe


W hotelach tych zamiast pokojów są kapsuły przypominające obudowane łóżko w wagonie
sypialnym. Przeważnie mają kształt prostopadłościanu, o wymiarach niewiele większych od łóżka i wysokości ok. 1 metra. Wewnątrz kapsuły znajduje się zwykle: telewizor, radio i budzik. Kapsuły są ułożone jedna na drugiej najczęściej w jednym dużym pomieszczeniu po kilkaset lub kilkadziesiąt.

Znajdziemy tam także jacuzzi, łazienki, a także mechaniczne szczoteczki do zębów, nasączone fluorem. Hotele te oblegane są głównie w weekendy, kiedy to zmęczeni ludzie po libacjach alkoholowych szukają noclegu.


#4. Restauracja robotów


Neony, ekrany LED, lustra - to część ozdób restauracji w Tokio. Gdy odwiedzający zapłaci 50 dolarów, będzie miał możliwość spróbowania potraw zrobionych z półproduktów i zobaczenia bitwy półnagich kelnerek - robotów humanoidalnych. Inspirujące i kolorowe trzygodzinne show z ogromnymi maszynami gromadzi tłumy zwiedzających.

#5. Makamanay Takino Park - Japońska wyspa wielkanocna


Na prywatnej wyspie Hokkaido znajdują się repliki posągów moai, które można znaleźć na słynnej Wyspie Wielkanocnej. Jeśli dla ktoś wydaje się to niewystarczające, to w pobliżu jest także replika angielskiego Stonehenge.

#6. Jigokudani - Park małp


Dziwnym i niezwykłym zjawiskiem naturalnym w Japonii jest Dzhigokudani Park, który zasłynął z termalnych basenów, z których chętnie korzysta liczna populacja tutejszych makaków. Dzięki gorącym źródłom to najdalej wysunięta na północ tak liczna populacja małp, która zawsze jest podziwiana przez tłum ludzi.


#7. Sztuczna wyspa Odaiba


Odaiba to sztuczna wyspa zbudowana w Zatoce Tokijskiej, na którą ze stałego lądu można się dostać Tęczowym Mostem. Wygląda jak typowa dzielnica handlowa, ale gdy pozna się ją lepiej, to jest się w ogromnym szoku. Znajduje się tu wiele niespodzianek, takich jak łaźnie zbudowane w stylu średniowiecznym, wielki park rozrywki, parodia Statui Wolności, Muzeum Marynistyczne.

#8. Muzeum zupek błyskawicznych


Zupki błyskawiczne nie kojarzą nam się z Japonią, ale to właśnie w tym kraju powstało popularne dzisiaj danie. Ściany kilkupiętrowego muzeum w Jokohamie ozdobione są ponad 3 tysiącami opakowań z zupkami błyskawicznymi, na ekranach wyświetlane są reklamy zachwalające to danie oraz filmy przedstawiające, jak wygląda proces produkcji tego kulinarnego specyfiku. W miejscu tym jest także kuchnia, gdzie odwiedzający mogą stworzyć swoją własną zupkę. Cena biletu do CupNoodles Museum dla dorosłych wynosi 500 jenów (16 zł), a dla dzieci 300 (10 zł).


#9. Yoro Park - odwrócony lasTo wyjątkowe miejsce zostało otwarte w październiku 1995 roku. Będąc tu, musisz być przygotowany na to, że Twoje uczucia ulegną estetycznej deformacji, a prawidłowe postrzeganie rzeczywistości zostanie brutalnie potraktowane. Są tu gospodarstwa domowe z meblami, zlewami i całym wnętrzem domu odpowiednio umiejscowionymi - na podłodze, pod podłogą, na suficie.

#10. Tashirojima - kocia wyspa


To niewielka wyspa, którą zamieszkuje około 100 osób, jednak dwa razy więcej żyje tam kotów. Ich historia sięga epoki Edo (1603–1863), kiedy to ludzie zajmowali się produkcją jedwabiu, lecz przeszkadzały im w tym myszy, wtedy postanowili oni zatrudnić koty do ochrony jedwabnika. Z czasem zwierzęta te zyskały ogromny szacunek, który przerodził się w kult i na wyspie powstała świątynia zbudowana na miejscu pochówku zmarłego w tragicznych okolicznościach kota.

Teraz znajdziemy tam kompleks niewielkich domów, nazywany wyspą Manga. Budynki zostały
zaprojektowane przez znanego japońskiego mangakę Shōtarō Ishinomori. Każdy z domków ma kształt... głowy kota. Można zamieszkać w kociej głowie przez kilka dni. Konieczna jest jedynie wcześniejsza rezerwacja. Nie warto jednak zabierać ze sobą psa. Z wiadomych względów nie będzie miał on bowiem wstępu na wyspę.

#11. Okunoshima - wyspa królików


Wielu ludzi kojarzy tę wyspę z tajnymi fabrykami broni chemicznej, lecz mało kto wie, że na tej japońskiej wyspie roi się od królików. Ciągle w to miejsce przyjeżdża wiele wycieczek, by zobaczyć te dzikie króliki. Dzikie, lecz lgnące do ludzi. Pojawienie się królików na Okunoshimie jest tajemnicą. Jedna z historii mówi, że pewna grupa uczniów podczas jednego z pobytów zostawiła tutaj kilka sztuk tych zwierząt, a potem się one rozmnożyły do obecnego stanu. Niewielu wierzy w te słowa. O wiele więcej ludzi wierzy w wersję, która mówi o przetrzymywaniu królików w tutejszych fabrykach do testów nad bronią chemiczną. Po zamknięciu fabryk w 1946 roku zostały one wypuszczone na wolność i zostały aż do dziś.

#12. Automaty
W życiu mijamy wiele automatów sprzedających różne rzeczy, napoje, batony czy bilety, Japonia oczywiście i w tej kwestii musiała pójść krok do przodu. W tym kraju spotkamy ogromną ilość automatów, w których możemy kupić używaną bieliznę, żyjące kraby i homary, świeżą przynętę na ryby, jajka, pizzę, frytki, parasole, świerszczyki, iPody, książki, a także chleb.

#13. Obszary Beppu Hattō


Całe miasto Beppu zanurzone jest pod grubą warstwą pary, podzielone jest na osiem "piekieł" - naturalnych źródeł gorąca. W tych gorących wodach oferuje się kąpiele stóp i łaźnie piaskowe. Beppu posiada muzeum seksu, Beppu Hihokan, które upamiętnia przemysł pornograficzny, z eksponatami woskowymi kurortu. Hihokan zostało założone przez miłośnika artefaktów związanych z seksem, z których wiele wystawionych jest na ekspozycjach.


# 14. Sanrio Puroland - Park rozrywki o nazwie Hello Kitty


W Japonii powstała także propozycja zarówno dla tych, którzy pamiętają tę postać z dzieciństwa, jak i dla małych dziewczynek, które dopiero zaczynają swoją podróż w świat bajek. Park nosi nazwę Kawaii Hello Kitty’s Paradise. Kawaii to określenie czegoś słodkiego, miłego i pięknego. Park ten jest podzielony na trzy obszary: rekreacyjny, zakupowy i restauracyjny. Można tu kupić multum rzeczy związanych z Hello Kitty, w restauracji zjeść potrawy w kształcie Hello Kitty. Świetna impreza oczywiście w różowych kolorach.

#15. Meguro - Muzeum pasożytów


W Tokio znajdziemy dość odrażające muzeum, prezentujące pasożyty ludzkie i zwierzęce. Muzeum podzielone jest na kilka pięter, każde z nich jest tematyczne. Pierwsza kondygnacja wita nas między innymi tasiemcami, larwami i glistami ludzkimi w słoikach, na drugiej zaś możemy poznać cykl życia pasożytów. Oczywiście muzeum to daje nam możliwość zakupienia sobie koszulki czy breloczka z wizerunkiem jakiegoś pasożyta, dodatkowo wstęp do tego miejsca jest darmowy.
352
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 10 najstraszniejszych więzień wszech czasów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawych faktów na temat Nowego Jorku - mieście, którego liczba mieszkańców odpowiada połowie Polski
Przejdź do artykułu Co kryje tajemniczy właz w kuchni?
Przejdź do artykułu Jak Blizzard reaguje na sugestie graczy
Przejdź do artykułu Najlepsze miejsca na spędzenie udanego urlopu
Przejdź do artykułu Faktopedia – Kuriozalna sytuacja w teleturnieju „Milionerzy”
Przejdź do artykułu Architektoniczne perełki made in Poland
Przejdź do artykułu Najbardziej oczywiste rzeczy, jakie musiałeś tłumaczyć dorosłej osobie
Przejdź do artykułu Odpowiedź NASA na list gościa, który chciał polecieć w kosmos rakietą napędzaną pepsi i mentosami
Przejdź do artykułu Co się kryje w niepozornym domku?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą