Szukaj Pokaż menu

12 naukowo sprawdzonych sposobów, by zaimponować płci przeciwnej

296 157  
368   47  
Nauka potwierdza, że życie jest bardziej korzystne dla pięknych ludzi. Wygląda jednak na to, że aby przyciągnąć uwagę płci przeciwnej, nie trzeba być zwycięzcą na genetycznej loterii. Dzięki niektórym badaniom, znamy 12 sposobów, które sprawią, że płeć przeciwna podświadomie będzie cię cenić bardziej:

#1. Perłowo-białe zęby

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - 32-letnia gwiazda p0rno przeszła nawrócenie

135 325  
259   125  
W dzisiejszym odcinku o tym, jak gwiazda kina dla dorosłych Jenna Presley odnalazła w sobie Boga. Będzie też o 21-letniej aktorce z Hollywood, Belli Thorne, która odkryła w sobie nową orientację seksualną. Kto teraz ją podnieca?

Jak firmy motywują swoich pracowników

179 526  
702   51  
Ludu pracujący miast i wsi! Co byś powiedział na pyszny obiad, który możesz popić whisky i zakąsić czekoladą, a następnie uciąć sobie drzemkę? Oczywiście wszystko w godzinach pracy. Są firmy, gdzie marzenia pracownika stają się rzeczywistością. Tak to można pracować!

#1. Roczny urlop

Pracownikom firmy projektowej Sagmeister & Walsh co siedem lat przysługuje roczny płatny urlop, który mogą wykorzystać np. na podróże. Ma to za zadanie pomóc im zebrać nowe siły i odświeżyć spojrzenie na świat.


#2. 20% czasu dla ciebie


W Google działa "Program 20 procent". Polega on na tym, że inżynierom wolno poświęcać do 20% dnia roboczego na pracę nad interesującymi ich projektami, które nie wchodzą jednak w skład obowiązków pracownika. Jednym z owoców tego programu jest poczta Gmail.

#3. Celebrycki Google Talks


Kolejny pomysł Google na poprawę wydajności pracy. Firma zaprasza znane osobistości z różnych sfer życia do wygłoszenia wykładu dla pracowników. Wśród prelegentów są artyści, pisarze, malarze i politycy. Celem tych spotkań jest pobudzanie umysłu i podsuwanie mu nowych tematów do rozmyślań. Jednym z gości była np. Lady Gaga.

#4. Wymiana stanowisk


Firma HubSpot, podobnie jak Google, organizuje dla swoich pracowników spotkania i warsztaty, ale oprócz tego co jakiś czas oddelegowuje ich do pracy z innymi działami. W ten sposób inżynier może popracować w marketingu i na odwrót. Ma to odświeżyć ich spojrzenie na własne projekty.

#5. Kolejne dziecko czasu dla siebie


Amerykańska kompania 3M już wiele lat temu wprowadziła program 15% na własne projekty. W 1974 roku w ten sposób narodziły się samoprzylepne karteczki.

#6. W poszukiwaniu natchnienia


Pracownicy Microsoftu poszukują natchnienia i odpoczynku w starym gabinecie Billa Gatesa. "Garaż", bo tak nazwano to pomieszczenie, mieści setki technogadżetów takich jak np. drukarka 3D czy przecinarka laserowa, a wśród mebli znajdziemy głównie stoliki do majsterkowania. Nie ma tam żadnych zasad ani presji, jest tylko motto: "Do epic shit".

#7. Pochwal się swoim dziełem


Kiedy pracownikom Microsoftu w wolnych chwilach uda się skonstruować coś ciekawego, mogą pokazać to na specjalnej wystawie organizowanej dwa razy do roku. Zbiera się wtedy cała załoga firmy łącznie z szefostwem i każdy projekt jest oceniany. Zwycięzca ma przywilej odpalić zrobiony przez pracowników wulkan o nazwie "Mount St.Awesome".

#8. Burze mózgów


IBM regularnie organizuje "burze mózgów". Każda taka sesja jest poświęcona osobnemu tematowi. Najsłynniejsza miała miejsce w 2006 roku, kiedy to udział w niej wzięło ponad 150 tysięcy uczestników ze 104 krajów i 67 różnych firm. Była to największa online-konferencja w historii firmy, a jej rezultatem są dziesiątki nowych start-upów, w które IBM zainwestowało 100 milionów dolarów.

#9. Pracować, nie umierać


Założona przez współautorów Facebooka firma Asana pobudza swoich pracowników do wydajniejszej pracy poprzez serwowanie im najwykwintniejszych potraw. W tym celu zatrudniono dwóch kucharzy światowej klasy, którzy opracowują dla załogi smaczne i zdrowie menu. Oczywiście, dania są dobrane w taki sposób, by poprawiały pracę mózgu i nie powodowały efektu ospałości. Gdyby jednak i tego było za mało, pracownicy mogą dodatkowo pobudzić się czekoladą i... alkoholem.

#10. Drzemka i medytacja


Niedawne badania pokazały, że półmrok sprzyja kreatywnemu myśleniu. Firma Eventbrite postanowiła wykorzystać tę wiedzę i przygotowała specjalne wyciszone pomieszczenia z miękkimi kanapami oraz przygaszonym oświetleniem. Pracownicy mogą się tam udać, by pomedytować, porozmyślać lub uciąć sobie krótką drzemkę.

#11. Przebieranki


Wiele firm organizuje "Dni kreatywności", podczas których pracownicy wspólnie zastanawiają się nad nowymi pomysłami i sposobami ich realizacji. Te spotkania mogą ciągnąć się nawet całą noc. Nuda, prawda? Kompania Yammers ożywiła nieco ten proceder i wprowadziła 24-godzinne wesołe dyskusje, na które uczestnicy przychodzą przebrani, np. za kostkę Rubika.

#12. Król Centrum Pomocy


Firma GitHub co miesiąc wyznacza nowego króla lub królową działu pomocy, który nadzoruje jego pracę. Ciągła zmiana władzy ma pomóc znaleźć słabe punkty i opracować nowe sposoby rozwiązywania problemów.
702
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - 32-letnia gwiazda p0rno przeszła nawrócenie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 25 osób, które nie zdawały sobie sprawy, że są tak atrakcyjne, dopóki nie popracowały nad sobą
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z internetowymi darmozjadami
Przejdź do artykułu Drugie życie bohaterów Disneya
Przejdź do artykułu Najbardziej denerwujące rzeczy w biurze
Przejdź do artykułu Twoje myśli czasem cię przerażają? Psychiatrzy mówią, że są one zupełnie normalne
Przejdź do artykułu Etapy poszukiwania pracy
Przejdź do artykułu Kompilacja najgorszych pasażerów w samolotach
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – cała prawda o basenach z plastikowymi piłkami
Przejdź do artykułu Co jest gorsze od poniedziałkowego poranku w pracy?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą