Szukaj Pokaż menu

Co wolno kobietom, a co facetom

406 983  
2362   99  

"Warsaw Shore" – lans na patologię

142 233  
222   207  
Podglądanie leży w naturze człowieka. I nieważne, czy chodzi o szkolne podglądanie kąpiących się na wycieczce koleżanek, ukrytą kamerę z udziałem polityków robiących pod stołem dile na grube miliardy, filmiki z kategorii voyeur czy swojskie walki meneli z bramy naprzeciwko.

Sześć naukowo potwierdzonych ludowych mądrości

255 330  
1117   47  
Kolejny raz przekonujemy się, że nie należy lekceważyć wszystkiego, co mówiono nam na podwórku lub na obiedzie u babci.

#1. Ból stawów jako prognoza pogody

Okazuje się, że zmiany ciśnienia barometrycznego mogą wywoływać bolesną opuchliznę stawów i wiązadeł w ludzkim ciele. Dotyczy to przede wszystkim osób, które w przeszłości odniosły poważne urazy, a także staruszków. To dlatego nasi poczciwi dziadkowie przepowiadają pogodę lepiej niż piękna pogodynka z kanału tv.

#2. Rosół na przeziębienie


Naukowcy potwierdzili, że rosół ma właściwości sprzyjające powstawaniu neutrofili, które chronią organizm przed drobnoustrojami. Oprócz tego, zupa ta opóźnia proces tworzenia się śluzu, dzięki czemu chociaż na chwilę możemy odetchnąć od uporczywego kataru.

#3. Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje.


Badania dowodzą, że podświadome myślenie jest bardziej efektywne w rozwiązywaniu problemów niż świadome. Kiedy nasze ciało i świadomość wpadły w objęcia Morfeusza, mózg nie przestaje pracować i dalej analizuje problem. To dlatego rankiem zdarza nam się znajdywać najlepsze rozwiązania.

P.S. Prawdopodobnie stąd wziął się zwyczaj spania z książką pod poduszką przed trudnym egzaminem.

#4. Zwierzęta wyczuwają niebezpieczeństwoPrzy okazji tsunami w 2004 r. zauważono, że dzikie zwierzęta już dwie godziny przed nadejściem kataklizmu szukały schronienia, a psy za nic w świecie nie chciały wyjść z domu. Skąd wiedziały o zagrożeniu? Otóż lepiej rozwinięte zmysły niektórych zwierzaków pozwalają im, między innymi, słyszeć infradźwięki powstające podczas trzęsienia ziemi, wyczuwać pole magnetyczne lub wibracje gruntu. Te nieobdarzone „super mocami” po prostu obserwują zachowanie innych zwierząt i naśladują je.

#5. Nie połykaj gumy do żucia


Chociaż połknięcie gumy raczej nas nie zabije, to lepiej tego nie robić, ponieważ możemy nabawić się bezoaru - nagromadzenia niestrawionych resztek pokarmu i innych śmieci, który grozi niedrożnością układu pokarmowego.

#6. Chcesz mieć syna? Jedz banany


Jeśli kobieta tuż po zapłodnieniu będzie jeść sporo bananów, to szansa, że urodzi chłopca wzrasta do 56 procent. Według naukowców wysoki poziom glukozy w okresie rozwoju embrionalnego korzystnie działa na chłopców, a niekorzystnie na dziewczynki. Możliwe, że to właśnie ta popularna w wielu krajach dieta niskokaloryczna stoi za podwyższonym współczynnikiem urodzeń dzieci płci żeńskiej…
1117
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu "Warsaw Shore" – lans na patologię
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O przesądach słów kilka
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, które nas ogłupiają
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Najdziwniejsi chrześcijańscy święci i patroni
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu Fort Boyard
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć
Przejdź do artykułu Mistrzowie internetu LIII - Myślicie, że widzieliście już wszystko w Internecie?
Przejdź do artykułu Tajemnice piramidy Cheopsa

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą