Szukaj Pokaż menu

8 pomysłowych oświadczyn, które udowadniają, że romantyzm nie umarł śmiercią naturalną w XXI wieku

61 181  
141   46  
Oświadczyny to jeden z najbardziej magicznych momentów w życiu. Warto wszystko dobrze zaplanować, by chwila ta obojgu wam dobrze zapadła w pamięć. Te osoby wykazały się niesamowitą kreatywnością...

#1.

Jak rozpoznawać emocje

187 745  
1956   38  
Tim Roth w serialu "Lie to me" odgrywa rolę eksperta w dziedzinie wykrywania kłamstwa. Ale dziś pokaże, jak poznać, co czuje nasz (uwaga: trudne słowo!) interlokutor, i jak to wygląda na twarzy Tima Rotha... :)


Kliknij i zobacz więcej!

10 mitów o kobietach

209 784  
783   78  
Czy kobiety naprawdę są słabe, głupie i żyją dłużej, a bigamia to sytuacja dogodna dla mężczyzny? Przed wami rozprawa z najbardziej rozpowszechnionymi mitami dotyczących płci pięknej.

#1. Kobiety lubią dzieci

Jak zaskakująco by to nie brzmiało, u kobiet słabiej działa program "Nie krzywdź dziecka". Ludzie wiedzieli o tym od dawna, wystarczy spojrzeć na ilość bajek o złej macosze. Badania przeprowadzone w USA pokazały, że w 9 na 10 przypadkach, skargi na zachowanie cudzych dzieci w restauracjach składają kobiety. 

Kolejnym dowodem są rezultaty ankiety, wypełnionej przez klientów biur matrymonialnych: 60% mężczyzn nie miało nic przeciwko temu, żeby ich wybranka ma dziecko z poprzedniego związku. Jedynie 34% kobiet było gotowe spotykać się z samotnym ojcem. 

#2. Kobiety pracują gorzej od mężczyzn


Słaba płeć już dawno udowodniła, że w większosci niefizycznych zawodów co najmniej dorównuje mężczyznom. W Rosji kobiety są wręcz faworyzowane przy rekrutacji do pracy. XIX-wieczny podróżnik markiz Astolphe de Custine radził, by do dowolnej pracy zatrudniać kobiety, gdyż przejawiają bardziej odpowiedzialny stosunek do powierzonych zadań. Z kolei były szef IKEA w tym kraju, Lennart Dahlgren ze zdziwieniem zauważył, że pracownice szybciej się uczą i są bardziej żądne wiedzy, staranne oraz niezawodne niż mężczyźni. 

#3. Kobiety są bardziej tchórzliwe


Według badań niemieckich uczonych, kobiety słabiej oceniają ryzyko i co za tym idzie, łatwiej przychodzi im dokonywać odważnych czynów. Mówiąc prościej, kobieta skłonna jest zaatakować uzbrojonego napastnika, bo dopuszcza możliwość, że pistolet nie wystrzeli, jeśli w ogóle jest prawdziwy. Z drugiej strony, płci pięknej trudniej jest pokonać strach, gdy już uda jej się realnie ocenić zagrożenie.

#4.Kobiety bardziej boją się bólu


Tuż przed porodem organizm kobiety wytwarza naturalne środki przeciwbólowe, dlatego jest ona w stanie wytrzymać męki rodowe, które u niejednego mężczyzny wywołałyby szok traumatyczny lub nawet doprowadziłoby do jego śmierci. Kiedy jednak dochodzi do przedwczesnego porodu, kobieta pozbawiona jest tego naturalnego znieczulenia. Wtedy z pomocą przychodzi "genetycznie zaprogramowany" wyższy próg bólu. Nie znaczy to, że czują one ból słabiej niż mężczyźni, ale nie prowadzi on u kobiet do poważnych zmian w systemie nerwowo-naczyniowym.

#5. Kobiety są mniej inteligentne


Kilka lat temu, Uniwersytet w Chicago opublikował wyniki zakrojonych na szeroką skalę badań amerykańskich studentów. Mężczyźni przeważali jak i wyższej, tak i dolnej skali intelektu - Wszyscy "geniusze" byli mężczyznami, ale wszyscy "kretyni" również. Średnie wskaźniki intelektu były wyższe u płci żeńskiej. 

#6. Kobiety to słaba płeć


Rozładowywać wagon z cementem będzie kobiecie trudno, to prawda. Jej masa mięśniowa jest o 24 procent mniejsza niż u statystycznego mężczyzny. Ale to jeszcze nie znaczy, że należy się jej tytuł słabej płci, ponieważ o wiele łatwiej niż mężczyzna znosi trudy życia, długotrwałe niedożywienie, pragnienie, promieniowanie i nagłe skoki temperatury. Oprócz tego, kobiecy organizm lepiej radzi sobie z infekcjami.

#7. Kobiety żyją dłużej


Tak naprawdę to nie kobiety żyją dłużej, ale mężczyźni szybciej umierają. W ich życiu są 4 okresy podwyższonego ryzyka. Ostatni, najbardziej niebezpieczny wypada na 36-50 rok życia, kiedy będąc w rozkwicie sił, umierają przez choroby układu krążenia. Ich rowieśniczek ochrania estrogen, hormon, który obniża poziom "złego" cholesterolu i pomaga zapobiegać udarom mózgu oraz zawałom. Po 50-tce szanse na długie życie u kobiet i mężczyzn stają się bardziej wyrównane.

#8.Kobiety wymyśliły monogamiczny związek


Monogamiczny związek to norma patriarchalna, dająca większości mężczyzn szansę na rozmnożenie. W takim społeczeństwie kobiety nie mogą stadami wisieć na szyi najsilniejszych i najbardziej wpływowych samców, ale muszą czasem wybierać sobie nieco gorszych (z punktu widzenia ewolucji) partnerów.

#9. Bigamia to korzyść dla mężczyzny


Bigamia ochrania interesy kobiet - praktycznie każda z nich może trafić pod opiekuńcze skrzydła silnego mężczyzny, który zagwarantuje jej i wspólnym dzieciom bezpieczeństwo i godne życie. Słabe osobniki wypadają z tego ewolucyjnego wyścigu i dopóki funkcjonują "haremy", takim mężczyznom nie trafia się żadna kobieta.

#10. Kobiety bardziej niż mężczyźni boją się pająków i węży


Na arachnofobię cierpi trzy razy więcej mężczyzn niż kobiet. Węże są za to "żeńskimi" zwierzętami, tak jak koty. Zanim rozpowszechnił się zwyczaj trzymania w domu kotów, wiernymi pomocnikami gospodyń były... węże, często te jadowite. Gad we włosach lub na szyi to znak firmowy wiedźm i kapłanek w wielu kulturach. Według statystyk, węże łagodniej obchodzą się z kobietami - na jedną ukąszoną kobietę, przypada aż dziesięć mężczyzn! Może mieć to zwiazek z tym, że piękna płeć w momencie zagrożenia wytwarza mniej hormonów strachu i agresji.

Na podstawie 13 мифов о девушках
783
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak rozpoznawać emocje
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Co się stało ze wszystkimi miłymi facetami?
Przejdź do artykułu Najlepsze lekarstwo na ból gardła
Przejdź do artykułu Irytująca wymiana SMS-ów
Przejdź do artykułu Jak to jest zostać postrzelonym? 7 ciekawostek po złej stronie naboju
Przejdź do artykułu Zalety i wady mieszkania ze swoją "drugą połówką"
Przejdź do artykułu Kiedy renowator amator bierze się do pracy - czyli 10 przykładów najgorszych renowacji
Przejdź do artykułu Kolekcja intrygujących map LXXXIII - tereny pod kontrolą Polski na przestrzeni dziejów
Przejdź do artykułu Codzienność w związku

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą