Szukaj Pokaż menu

Krótka historia jednego zdjęcia

89 769  
1116   22  
W dobie aparatów cyfrowych wiele zdjęć robimy, zrzucamy na twardy dysk i zapominamy o nich prędzej czy później. Są jednak i takie zdjęcia, które mają swoją historię...

Kliknij i zobacz więcej!

Tylko w Rosji

67 371  
662   17  
Twardziele z dalekiej Rosji zaparzają herbatę gryząc liście w ustach i polewając je wrzątkiem. To tam jeszcze do niedawna piwo nie było uznawane za alkohol, a pozostałości po komunizmie sprawiają, że ludzie żyją w świecie pełnym absurdów.

Kliknij i zobacz więcej!

Absurdalne śmierci II

103 211  
628   21  
Jak odchodzić, to z pompą, albo chociaż tak, żeby kiedyś o tym napisali na Joe Monster. Przed wami 10 kolejnych zgonów, obok których nie można przejść obojętnie.

#1. W 892...


Sigurd Eysteinsson, zaprawiony w bojach wódz wikingów, pokonał jednego ze swoich wrogów i na znak wiecznej chwały odciął mu głowę, przywiązując ją sobie do siodła.
 Jednak ten się śmieje, kto się śmieje ostatni (w tym przypadku z zaświatów). Podczas jazdy Sigurd skaleczył się zębami dyndającej u jego boku głowy, rana szybko się zakaziła i wojownik umarł.

#2. W 1327...Król Anglii, Edward II, musiał nieźle zajść za skórę swoim oprawcom (i faktycznie zaszedł, ale tak to już jest, kiedy możni walczą o władzę), że postanowili pozbawić go życia w dość niekrólewski sposób, a mianowicie wsadzając mu w odbyt rozgrzany do czerwoności, metalowy pręt.

#3. W 1478...George Plantagenet, książę Clarence, został skazany na śmierć. Na własne żądanie, jako że był to człek lubiący mocne trunki, został utopiony w winie.

#4. W 1649...Nieciekawy los spotkał Sir Artura Astona. Mężczyzna został pobity na śmierć własną protezą nogi. 

#5. W 1771...Adolf Fryderyk, król Szwecji, postanowił zafundować sobie obfity posiłek. Tak obfity, że nawet „stejki” Hardkorowego Koksu wydają się przy tym być kanapeczką z serkiem. Monarcha zdołał upchać w swoim żołądku homara, kawior, kilka wędzonych śledzi, kiszoną kapustę, zupę kapuścianą i szampana. Na deser dołożył zaś kilkanaście marcepanowych bułeczek i popił mlekiem. Po czym spoczął w pokoju.

#6. W 1814...Co najmniej 7 osób zginęło podczas tzw. piwnej powodzi w Londynie, kiedy 323 000 galonów (ok. półtora miliona litrów) piwa rozlały się, gdy metalowe obręcze ogromnych zbiorników w jednym z browarów nie wytrzymały i pękły. Fala była tak silna, że zdołała zniszczyć dwa pobliskie budynki.

#7. W 1974...Basil Brown, wielki zwolennik zdrowego żywienia, wypił tak dużo soku marchewkowego, że jego organizm nie wytrzymał. 

#8. W 1981...Reżyser filmowy, Boris Sagal, podszedł zbyt blisko helikoptera na planie filmu III Wojna Światowa. Jego głowa w starciu z tylnym śmigłem nie miała niestety żadnych szans.

#9. W 1998...Cała drużyna piłkarzy będących na boisku w trakcie meczu w Demokratycznej Republice Konga zginęła na skutek uderzenia pioruna. Kuriozum całej tej sytuacji dopełnia fakt, że wszyscy z drużyny gospodarzy przeżyli.

#10. W 2010...Rosjanin Vladimir Ladyzhensky zmarł po tym, jak na mistrzostwach świata w saunie, odbywających się w Finlandii, spędził 6 minut w saunie rozgrzanej do temperatury 110 stopni.
628
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Tylko w Rosji
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których większość ludzi nie wie o... grudniu
Przejdź do artykułu 15 niezwykłych faktów o kosmosie
Przejdź do artykułu Zagadka dnia: znajdź dziewczynę na zdjęciu
Przejdź do artykułu 9 największych serc na świecie
Przejdź do artykułu MŻJDD - końcowa scena to geniusz w najczystszej formie, tego nie można przegapić
Przejdź do artykułu Japonia vs. USA
Przejdź do artykułu Dawka wcale nie musi być duża, by zabić! - parę słów o dawkowaniu trucizn
Przejdź do artykułu Chińczyk i jego amatorskie UFO
Przejdź do artykułu Chipsy - wszystko to czego o nich nie wiesz

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą