Szukaj Pokaż menu

Zabawne psie mordki przy 80km/h

41 858  
262   15  
Psy to kochają, a przy tym zabawnie wyglądają.

Gawarit Moskwa CLIII

44 321  
254   2  
Słyszeliście? Podobno w Polsce są złoża gazu głupkowego!Korespondent Pepponow z agencji TASS donosi:


Od pewnego czasu jest cicho o bin Ladenie. Ale żebyście wiedzieli, jaką w tym roku dzieci czelabińskie miały zaje*istą Marzannę...

Kieszonkowcy i dresiarze lobbują za zwiększeniem częstotliwości akcji "Godzina dla Ziemi".

Okradziono gorzelnię pod Moskwą. Zgodnie ze wstępnymi danymi, złodzieje wynieśli 1/3 towaru. Śledczy dokładnie całą noc badali miejsce przestępstwa i okazało się, że 1/3 towaru to została, a nie skradziono. Śledztwo trwa.

29 marca 2011 roku zjechała z taśmy produkcyjnej pierwsza Łada Kalina z systemem nawigacji i odjechała w nieznanym kierunku.

Chodźmy na P.I.W.O.!

79 382  
439   11  
Wiosna... Nic tylko iść na piwo... No właśnie! Na P.I.W.O., które zbliża się wielkimi krokami. Projektu chyba nikomu reklamować nie trzeba, bo kto nie słyszał o Potężnym Indeksowanym Wyświetlaczu Oknowym?

Tym, którzy mimo wszystko wyjaśnienia potrzebują...

proponujemy obejrzenie poniższego filmu:I to właśnie jest P.I.W.O.: niestandardowy wyświetlacz, w który zostanie zmieniony, już po raz piąty, akademik T-16 na Wittigowie.
 

Odpowiedzialni za całą zabawę...

to członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS, działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Dlaczego to robią? Ponieważ chcą i potrafią! Co z tego mają? Przede wszystkim satysfakcję. Ponadto projekt daje im możliwość zdobycia doświadczenia w dziedzinie techniki, logistyki i reklamy. Największym jednak powodem jest świetna zabawa razem z całą publicznością.
 

Animacja z Michaelem Jacksonem cieszyła się ogromną popularnością, również zagranicą.
 

Historia projektu

Pierwszy pokaz odbył się w 2007 roku. Pomysł na jego zorganizowanie narodził się w głowie jednego z członków koła, który wracając wieczorem do domu, zaczął przyglądać się światłom w oknach układającym się w różne wzory. I wtedy właśnie narodziła się genialna myśl: a gdyby tak nimi sterować?
 
Ponieważ wydarzenie zostało odebrane pozytywnie, rok później nastąpiła reedycja projektu, wzbogacona o nowe pomysły. I ta nowa tradycja, kontynuowana jest do dzisiaj.
 
 
 Pomysłowość twórców nie zna granic. To właśnie dzięki nim, projekt jest tak popularny.

To już piąta edycja

Jak co roku ekipa z projektu P.I.W.O. stara się wprowadzić coś nowego. Tym razem zostanie wykorzystana przyjazna środowisku technologia LED, zapewniająca poprawę jakości świecenia przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru prądu. Ponadto użyty zostanie całkowicie bezprzewodowy system sterowania, co skutkuje mobilnością aparatury.
 
Jedną z atrakcji, będzie również mapping (nakładanie tekstury na budynek) za pomocą którego zamierzają sprawić, aby pokaz zaprezentował nowe oblicze świetlanego show.
 
 Testy mappingu na akademiku.

Co, gdzie, kiedy?

10 maja 2011. Gwiazdą wieczoru jak zwykle zostanie akademik T-16.
 
 
Projekt P.I.W.O. każdego roku gromadzi tysiące widzów.

Konkurs!

Każdy z Was może zaproponować w tym roku swoją własną animację!

Zapraszamy więc do nadsyłania swoich propozycji! Edytor jest dostępny na różne platformy oraz umożliwia wybór kilku wersji językowych. Warto się postarać, bo w tym roku oprócz koszulek piwnych możecie wygrać między innymi gadżety joemonsterowe oraz konta superbojownika!
 
Prace należy nadsyłać do 1 maja (niedziela do godziny 23.59). Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja (dzień przed pokazem) na stronie projektu. Regulamin konkursu oraz edytor dostępne są na stronie projektu.
439
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Gawarit Moskwa CLIII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mało znane fakty o królowej Wiktorii
Przejdź do artykułu Jak to studenci o stosunkach pisali
Przejdź do artykułu 10 ciekawostek znalezionych w jedzeniu
Przejdź do artykułu Pandzia grypa zbiera żniwa!
Przejdź do artykułu Niezwykłe mapy 3D unaoczniają jak naprawdę wyglądają kontynenty
Przejdź do artykułu Projekt Puszka, czyli co potrafi polski student
Przejdź do artykułu Erupcja wulkanu, której skutki odczuwano na całej Ziemi przez kilka lat
Przejdź do artykułu Nowa matematyka II
Przejdź do artykułu Alkoholowe problemy amerykańskich studentów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą