Szukaj Pokaż menu

Kto kryje się za znanymi postaciami z filmów animowanych

80 157  
266   50  
Czy oglądając te filmy rozpoznaliście po głosie znanych aktorów udzielających im głosów?

#1. Aladyn

Ciekawostki o najbardziej znanym trupie w historii popkultury

59 468  
164   24  
Kwadratowa głowa, szwy na czole i ortopedyczne obuwie na stopach – potwór stworzony przez szalonego uczonego jest obecny we współczesnej popkulturze od wielu już dekad, a wśród wszelkiej maści monstrów, żywych trupów i skarań boskich, twór Frankensteina bezapelacyjnie piastuje pierwszą pozycję.


Prawdziwe wersje znanych bajek

276 734  
1043   89  
Wszyscy za młodu lubiliśmy słuchać bajek. O czym jednak nie każdy wie, sporo znanych historii dla dzieci musiało ulec cenzurze i "wygładzeniu", bo ich pierwotna wersja mogłaby przerazić nawet dorosłego czytelnika.

#1. Flecista z Hameln


W znanej wersji dzielny flecista z pomocą swego cudownego instrumentu wyprowadza z miasta wszystkie szczury i topi je w rzece.
Mieszkańcy jednak nie chcą mu za ten szlachetny czyn zapłacić, więc w taki sam sposób wyprowadza również dzieci. Ten czyn zmusił mieszkańców do wywiązania się z umowy. W oryginalnej wersji dzieci nie miały tyle szczęścia i skończyły tak samo jak gryzonie - utopione w rzece.


#2. Czerwony KapturekWszyscy wiemy, że Czerwonego Kapturka od pożarcia ratuje dzielny leśniczy. W oryginale jednak dziewczynka dzieli los ze swoją babcią, kończąc jako pokarm dla wilka.


#3. Mała SyrenkaBajka opowiada o tym, jak syrenka Ariel staje się człowiekiem i wychodzi za mąż za księcia. W oryginale historia toczy się inaczej. Ariel nie może pogodzić się z tym, że książę poślubił inną. Ktoś daje jej nóż, którym ma zabić księcia. Nie jest jednak w stanie tego zrobić i z rozpaczy rzuca się w morze, zamieniając się w pianę i ostatecznie ginąc.


#4. Królewna ŚnieżkaW wersji powszechnie znanej zła królowa wydaje rozkaz zabicia Śnieżki. Jako dowód śmierci posłużyć ma wycięte serce księżniczki. W oryginale królowa żąda płuc i wątroby, które zamierza zjeść na obiad.


#5. Śpiąca królewnaNasza bohaterka śpi przez 100 lat w wyniku działania klątwy, którą pocałunkiem zdejmuje pewien książę. W pierwotnej wersji tej historii książę gwałci niczego nieświadomą królewnę, która w następstwie tego rodzi po jakimś czasie dwójkę dzieci. Oczywiście nadal śpiąc.


#6. TitelituryW znanej wersji córka pewnego młynarza ma za zadanie uprząść ze słomy złoto na życzenie króla. Pomaga jej tajemniczy karzełek, który za swe magiczne usługi najpierw odbiera pierścień i naszyjnik, a później żąda jej przyszłego dziecka. Kiedy dziecko się rodzi, karzełek wraca po swoją zapłatę. Na prośbę dziewczyny decyduje się odstąpić od umowy, jeśli ta w ciągu 3 dni odgadnie jego imię, co się jej w końcu udaje. W oryginale Titelitury tak bardzo się tym faktem zezłościł, że sam rozerwał się na kawałki.


#7. Złotowłosa i trzy misieW znanej wersji dziewczynie udaje się uciec przez okno, kiedy misie wracają do domu. W pierwotnej wersji szczęśliwego zakończenia brak i Złotowłosa zostaje zjedzona.


#8. Jaś i MałgosiaZamiast wiedźmy, oryginalna wersja przedstawia diabła, który chce pożreć dzieci. Nie ma tutaj pieca, ale jest koziołek do cięcia drewna, na którego Jaś i Małgosia mieli się wspiąć i tam powoli wykrwawić. Dzieci stwierdziły, że nie wiedzą jak to zrobić. Zaprezentowała im to żona diabła, kładąc się przykładnie na drewnianym urządzeniu. W tym momencie Jaś i Małgosia szybko ją związali, na końcu podrzynając jej gardło.


#9. Dziewczyna bez rąkW zmienionej wersji dziewczyna daje sobie odciąć ręce, aby uratować swojego ojca od śmierci z rąk diabła. W oryginale robi to samo, ale motyw jest inny. Robi to, by stać się nieatrakcyjną dla swego kazirodczego brata.


#10. KopciuszekW oryginale dwie przyrodnie siostry Kopciuszka chcą oszukać księcia, odcinając sobie kawałek stopy. Ten, kiedy się o tym dowiaduje, rozkazuje gołębiom wydziobać ich oczy.
 
1043
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Ciekawostki o najbardziej znanym trupie w historii popkultury
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak się żyje w najludniejszym kraju świata?
Przejdź do artykułu Pierwszy swobodny lot w kosmosie
Przejdź do artykułu Najlepsze lekarstwo na ból gardła
Przejdź do artykułu Gdy twoja kobieta gada i gada...
Przejdź do artykułu 25 obrazków pokazujących klocki Lego w krzywym zwierciadle
Przejdź do artykułu "Żółta prasa" w dawnej Japonii
Przejdź do artykułu Jak to jest zostać postrzelonym? 7 ciekawostek po złej stronie naboju
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy DCXC
Przejdź do artykułu Mapa konfliktów europejskich

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą