Szukaj Pokaż menu

Tajny kontrakt Jerzego Dudka

96 344  
951   32  
Serwis surowowzbronione.pl położył swoje ręce na kontrakcie, który najlepszy polski bramkarz rezerwowy, Jerzy Dudek, podpisał z madryckim Realem. Jego zawartość jest niezwykła.

Zwierzak sam w domu

56 021  
558   38  
Jeśli planujesz zaadoptować pieska lub kotka, a dość dużo czasu spędzasz poza domem i w tym czasie twój pupilek będzie w nim sam, to lepiej obejrzyj poniższe zdjęcia ku przestrodze...

Olimpiada. A co potem?

97 584  
479   18  
Olimpiada w Vancouver za nami, sportowcy porozjeżdżali się do domów. Niektórzy wrócili z medalami, inni tylko tam uczestniczyli... Ale nie zawsze będą zajmować się sportem. Zastanawialiście się, co dzieje się z dawnymi zimowymi olimpijczykami, po tym, jak zejdą ze sceny? Oto dalsze losy kilkorga z nich:

#1. Eric Heiden

Kliknij i zobacz więcej!

Jedyny łyżwiarz, którzy wygrał wszystkie biegi na jednych igrzyskach olimpijskich (Olimpiada w 1980 r w Lake Placid), zdobywając 5 złotych medali.
Po zakończeniu kariery łyżwiarskiej realizował się jako kolarz, zdobywając m.in. tytuł zawodowego kolarskiego mistrza Stanów Zjednoczonych. Następnie skończył szkołę medyczną (specjalizacja chirurg-ortopeda). Obecnie jest lekarzem olimpijskiej ekipy panczenistów amerykańskich.

#2. Katarina Witt

Kliknij i zobacz więcej!
 
Niemiecka łyżwiarka figurowa, dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Europy. Następnie pozowała dla Playboya, zagrała w telewizyjnej ekranizacji na lodzie opery Carmen oraz kilku filmach, m.in. w filmie Ronin. Napisała książkę Only with Passion, w której udziela rad początkującym łyżwiarzom.

#3. Brian Boitano

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykański łyżwiarz figurowy, mistrz olimpijski (Calgary 1988), dwukrotny mistrz świata.
Obecnie prowadzi program What Would Brian Boitano Make? na kanale Food Network, w którym przygotowuje różne potrawy dla przyjaciół. Brian Boitano został także "wykorzystany" jako idol czwórki przyjaciół w filmie South Park.

#4. Oksana Baiul

Kliknij i zobacz więcej!

Zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Lillehammer w 1994 roku.
Wystąpiła w kilku filmach, wypuściła własną linię ubrań, a także wzięła udział w show Celebrity Poker Showdown (2005r).

#5. Sonja Henie

Kliknij i zobacz więcej!

Norweska łyżwiarka figurowa, najmłodsza w historii olimpijka. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, dziesięciokrotna mistrzyni świata i dziesięciokrotna mistrzyni Europy.
Lodowa księżniczka spieniężyła swój sportowy sukces, podpisując spory kontrakt z wytwórnią filmową Twentieth Century Fox. Poza tym nadal zajmowała się łyżwiarstwem. W latach 40. zeszłego wieku zarabiała około 2 milionów dolarów rocznie, stając się jedną z najlepiej zarabiających kobiet świata. Wraz z armatorem Nilsem Onstadem ufundowała centrum sztuki nowoczesnej Skandynawii - Henie-Onstad niedaleko Oslo.

#6. Bonnie Blair

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykańska łyżwiarka szybka, wielokrotna medalistka olimpijska. Startując na trzech olimpiadach zdobyła 5 złotych medali oraz 1 brąz.
Bonnie realizuje się jako matka dwójki dzieci. Aktywnie udziela się w stowarzyszeniach pomocy dzieciom z moczeniem nocnym, od czasu, gdy zetknęła się z tym problemem u własnego dziecka.

#7. Jean Vuarnet

Kliknij i zobacz więcej!

Francuski narciarz alpejski, zdobył złoty medal na igrzyskach w Squaw Valley.
Być może nie znacie tego sportowca, ale jest szansa, że jego twarz może być znana Wam lub Waszym rodzicom z reklamy okularów. Jean rozpoczął współpracę z francuską firmą produkującą okulary, stając się ich "twarzą".

#8. Kristi Yamaguchi


Kliknij i zobacz więcej!

Zdobyła "złoto" w łyżwiarstwie figurowym kobiet na olimpiadzie w Albertville w 1992 roku.
Ponownie została bohaterką narodową wygrywając szósty sezon Tańca z gwiazdami w USA w 2008 roku. Ponadto w 1993 roku wystąpiła w filmie wideo: Hip to Be Fit: The California Raisins and Kristi Yamaguchi

#9. Debi Thomas

Kliknij i zobacz więcej!

Brąz w łyżwiarstwie figurowym w 1988 roku.
Łyżwiarstwo figurowe to hobby Debi, prawdziwa pasja to medycyna. Ukończyła Uniwersytet Stanfordzki i obecnie jest chirurgiem-ortopedą.

#10. Michelle Kwan

Kliknij i zobacz więcej!

Srebrny medal w łyżwiarstwie figurowym w 1998 roku, brąz w 2002 r.
Kobieta pracująca - pomiędzy pisaniem książek dla dzieci i autobiografii, wzięła udział w jednym z odcinków Simpsonów i Family Guy. W tak zwanym międzyczasie napisała pracę dyplomową ze stosunków międzynarodowych i została rzecznikiem prasowym wytwórni filmowej The Walt Disney Company

#11. Peggy Fleming

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykańska łyżwiarka figurowa, zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Grenoble w 1968 roku.
Oprócz pracy jako komentator sportowy, Peggy wraz z mężem jest właścicielką winnic w Kalifornii i sprzedaje ponad 2000 butelek (ponoć wyśmienitego) wina rocznie. 
 
479
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zwierzak sam w domu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 20 tekstów, które świetnie obrazują, jak to jest być rodzicem
Przejdź do artykułu Olimpijska kamasutra
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które wzięły się za siebie
Przejdź do artykułu Olimpijskie upadki
Przejdź do artykułu Trochę techniki i człowiek się gubi - "W taki sposób moja ciocia blokuje reklamy"
Przejdź do artykułu Oryginalne olimpijskie kaski
Przejdź do artykułu 7 wsi, o których można powiedzieć wiele... ale na pewno nie to, że są zwykłe
Przejdź do artykułu To, co najważniejsze w tuningu auta
Przejdź do artykułu Medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą