Szukaj Pokaż menu

Oznakowanie maszyn latających. Część 2: trikolora

20 230  
113   23  
Republikę Czechosłowacką proklamowano w podobnym czasie co naszą niepodległość. I podobnie jak my, Czechosłowacy przejęli dużo maszyn po zaborcach (i niektóre nadal produkowali – chociażby Aero Ae-01 był lekką modyfikacją samolotu Hansa-Brandenburg B.I), i podobnie jak my kupowali co i gdzie się dało. Ale nie o sprzęcie mówimy.


SPAD VII C1

Petru na Maderze - historia nieznana

134 547  
626   120  
Ryszard Petru został sfotografowany przez nieznanego sprawcę, gdy wraz z posłanką Joanną Schmidt lecieli na portugalską Maderę. Dlaczego? W jakim celu? Na jak długo? My znamy prawdę!

#1. Zaczęło się od tego, że pan Ryszard dostał propozycję nie do odrzucenia. Są ludzie, którym się po prostu nie odmawia...

Kliknij i zobacz więcej!

Co łączy Avatara i Pocahontas?

276 800  
2558   205  
Nowe dzieło Jamesa Camerona "Avatar" podbija cały świat. Czy historia opowiedziana w tym filmie czegoś Wam jednak nie przypomina? Może ta notatka z pewnymi poprawkami odświeży naszą pamięć...


Tekst w wersji angielskiej:
Dzieło Disneya Jamesa Camerona

Pocahontas Avatar!W 1607 2154 roku, statek wiozący Johna Smitha Jake’a Sully'ego przybywa do bujnego „nowego świata” Ameryki Północnej Pandory. Przybysze poszukują złota unobtanium pod kierownictwem Gubernatora Ratcliffa Pułkownika Quaritcha. John Smith Jake Sully eksploruje nowe terytorium i napotyka na swej drodze Pocahontas Neytiri. Początkowo jest mu nieufna, ale wiadomość od Babci Wierzby Drzewa Dusz pomaga jej przezwyciężyć wahania. Obydwoje zaczynają spędzać ze sobą czas, Pocahontas Neytiri pomaga Johnowi Jake’owi zrozumieć to, co w życiu jest najważniejsze i jak wszystko w naturze łączy się ze sobą, tworząc łańcuch życia. Ponadto uczy go polowania, uprawy ziemi ujeżdżania smoków i własnej kultury. Dowiadujemy się, że jej ojcem jest Wódz Powhatan Eytukan i że ma wyjść za mąż za Kocouma Tsu’Tey’a, świetnego wojownika i poważnego mężczyznę, którego Pocahontas Neytiri nie pragnie. Po jakimś czasie John Jake i Pocahontas Neytiri zakochują się w sobie. Tymczasem w obozie, facet, który uważa tubylców za dzikusów, postanawia ich zaatakować i zgarnąć całe złoto unobtanium. Kocoum Tsu’Tey chce zabić Johna Jake’a z zazdrości, ale później sam ginie z rąk przybyszów. Podczas gdy oni przygotowują się do ataku, John Jake jest oskarżony przez Indian Na’vi i skazany na śmierć. Tuż przed jego zabiciem pojawiają się nowi osadnicy. Wódz Powhatan Eytukan prawie ginie, a John Jake odnosi rany w starciu z Gubernatorem Ratcliffem Pułkownikiem Quaritchem, którego w końcu jednak dosięga sprawiedliwość grad strzał, yo! Pocahontas Neytiri ryzykuje swoje życie aby ocalić Johna Jake’a. John Jake i Pocahontas Neytiri w końcu są ze sobą i zanika między nimi różnica kulturowa. 
 
Moim skromnym zdaniem – Matt Bateman

No, to nie było takie trudne
2558
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Petru na Maderze - historia nieznana
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 25 osób, które nie zdawały sobie sprawy, że są tak atrakcyjne, dopóki nie popracowały nad sobą
Przejdź do artykułu Hardkor 44, czyli Powstanie Warszawskie w stylu 300 Spartan
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu Top 20 filmów z Monster TV 2009
Przejdź do artykułu Życiowe nauki, które możemy wyciągnąć z napadu na bank
Przejdź do artykułu Jak powstawał Tauntaun z Gwiezdnych Wojen
Przejdź do artykułu Czego Kościół nie mówi nam na temat Biblii
Przejdź do artykułu Najlepsze artykuły 2016 roku, które opublikował Joe Monster i które powinniście przeczytać
Przejdź do artykułu Łańcuch dowodzenia Morgana Freemana

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą