Szukaj Pokaż menu

30 powodów, dla których warto spędzić najbliższe święta w Laponii

41 578  
244   27  
Laponia to kraina, która obejmuje swoim zasięgiem tereny północnej Norwegii, Finlandii, Szwecji i Rosji. Jej całkowita powierzchnia jest większa nawet od terytorium Polski. Laponia jest znana przede wszystkim jako miejsce zamieszkania Świętego Mikołaja, a także z reniferów, wiecznego śniegu i zapierających dech w piersiach widoków...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Faktopedia CCCXCIX - największy zamieszkały obszar, na którym nie ma szczurów

176 666  
744   108  
Dziś m.in. okrucieństwo europejskich osadników w Australii, największa szkolna katastrofa w historii USA oraz wyjątkowy wykład w Islandii.

#1.

Jak rozwiązać problem symboli religijnych w szkołach

332 828  
3287   161  
Na razie to wielki temat debat we Włoszech, ale sprawdźmy jak mogłoby to wyglądać w Polsce. W niedalekiej przyszłości...

...ugrupowania lewicowe, w trosce o mniejszości wyznaniowe, domagają się zdjęcia krzyży wiszących nad drzwiami polskich szkół. Sale szkolne mają być wolne od jakichkolwiek religijnych symboli.  
Sejm oraz prezydent Lech Kaczyński stają murem w obronie narodowego niemalże znaku polskiej wiary. O zdjęciu symbolu wiszącego nad futryną nie ma nawet mowy.

Pierwsza fala

Najsilniejsze w Polsce mniejszości religijne wraz z popierającymi ich roszczenia ateistami i liberałami żądają umieszczenia nad szkolnymi drzwiami, obok wiszącego tam już krzyża, innych, bliskich symboli wiary. Zastosowany fortel okazuje się skuteczny. Krzyż wprawdzie nie znika ze swego honorowego miejsca, jednak nie jest już jedynym znakiem wiszącym przy wejściu do szkolnych sal.

 

Druga fala

Sukces muzułmanów i żydów daje przedstawicielom innych mniejszości religijnych dużo do myślenia. Już wkrótce władza zmuszona jest ustąpić pod naporem roszczeń, walczących o swoje prawa, kościołów. Ilość miejsca nad drzwiami zaczyna się powoli zmniejszać.Trzecia fala

Okazuje się, że oprócz rastafarian, czcicieli Buddy, satanistów i taoistów, w Polsce można spotkać wyznawców egipskiego boga Ra. Dlatego też ulegając kolejnym naciskom, władze już wkrótce zgadzają się na zainstalowanie kolejnych symboli.Również i ateiści czują się usatysfakcjonowani – ostatnim znakiem wiszącym nad drzwiami jest logo kojarzone z ruchami ateistycznymi.

Sprawy wymykają się spod kontroli

Do głosu zaczynają dochodzić kolejne ruchy. Zarówno ugrupowania lewicowe, liberalne oraz konserwatywne usiłują przeforsować ustawę zakazującą umieszczania nad drzwiami kolejnych symboli wiary. Tymczasem, przed pałacem prezydenckim urządzane są manifestacje. W strachu przed rozszalałym tłumem Lech Kaczyński przeprowadza się do mamy. Władze próbują spacyfikować rozjuszonych manifestantów, jednak Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu, staje murem za ludźmi broniącymi swych praw. I tak też, nad wejściem do szkolnych sal zostaje umieszczone logo m.in. wyznawców religii Jedi, miłośników Firefoxa, fanów filmów o Batmanie oraz geeków spędzających dotychczas większość swego życia przy kolejnych częściach gry Quake. Nad drzwiami powieszony też zostaje symbol Polskiego Fanklubu Davida Hasselhoffa.
Ostateczne rozwiązanie problemu

Kiedy większość polskich szkół musi zostać przebudowana, a wysokość sufitu w salach kilkukrotnie powiększona, rząd w panice usiłuje wygospodarować na ten cel pieniądze. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie podatku od wdychanego przez obywateli powietrza. Na szczęście podczas spotkania Donalda Tuska z największymi dostojnikami Kościoła Katolickiego, udaje się znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. Po raz pierwszy premier, w stu procentach, spełnia swą obietnicę i zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami udaje mu się uchronić polski budżet przed bankructwem.

I tak też, dzięki bezstronnej, ale jednocześnie twardej postawie Donalda Tuska, powstaje nowy projekt ekonomicznego rozmieszczenia symboli wiszących nad drzwiami polskich szkół.Autor tekstu nie chciał obrazić niczyich uczuć religijnych. Artykuł ma jedynie stanowić  komentarz do dyskusji związanej z próbą usunięcia krucyfiksów ze szkolnych sal
.
3287
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Faktopedia CCCXCIX - największy zamieszkały obszar, na którym nie ma szczurów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Większość z nas jest przekonana, że te rzeczy są typowo amerykańskie
Przejdź do artykułu W niedzielę zapraszają inaczej...
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu Nie zapomnij odebrać dziecka!
Przejdź do artykułu Ojcowie wcale nie muszą być drętwi
Przejdź do artykułu Dlaczego było nieczynne...
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze CLXIX - Jezus jest gejem
Przejdź do artykułu Scenariusz pandemii w Polsce

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą