Szukaj Pokaż menu

Najbogatsze kobiety w Wielkiej Brytanii, które dorobiły się po ślubie

74 398  
155   74  
Każdy sposób na zarobienie milionów wydaje się dobry - nawet jeśli kluczem do sukcesu jest poślubienie bogatego gościa.

#10. Irina Gudavadze - 650 mln funtów

1

Kryzys Wieku Średniego XIII - Dymy, fale, postulaty

40 541  
300   36  
Pora na trochę dojrzałego humoru... a raczej prawdy o nas samych.

#1. Wzrok

10 ekstremalnych części ciała

320 353  
1860   78  
Myśleliście kiedyś nad tym, jak długa może być kobieca broda? Albo ile najwięcej palców ma jakaś istota ludzka, tudzież jak długi jest najdłuższy język? Rekordy świata ustalane są w najróżniejszych dziedzinach. Oto 10 związanych z ludzkim ciałem.

#1. Cathie Jung: Najwęższa talia - 38 cm

Nie ma tu żadnego Photoshopa. Talia Cathie Jung mierzy 38 centymetrów, czyniąc z jej figury dystyngowaną klepsydrę. Królowa Gorsetów, jak sama się nazywa, od lat nosi tak ciasne stroje. Jej talia została sklasyfikowana w 2007 roku w Księdze Rekordów Guinnesa, jako najmniejsza wśród żyjących ludzi. Rekord wszechczasów należy bowiem do Ethel Granger, której talia mierzyła 33 cm.

#2. Lui Hua: Największa ręka świata - lewy kciuk -  26 cm


Chińczyk Lui Hua cierpi na rzadką wadę wrodzoną, zwaną makrodaktylią. Kiedy był hospitalizowany w Szanghaju w lipcu 2007 roku, jego lewy kciuk mierzył ok. 26 cm, a palec wskazujący ok. 30 cm. Dwudziestu chirurgów podjęło się 7-godzinnej operacji, aby zmniejszyć rozmiary jego palców. Usunięto przy niej 5 kg tkanki łącznie z kośćmi.

#3. Annika Irmler: najdłuższy kobiecy język - 7 cm


Niemka Annika Irmler, obrazowo mówiąc, wylizała sobie drogę do Księgi Rekordów Guinnesa swoim siedmiocentymetrowym językiem. 12-latka z Tangstedt, niedaleko Hamburga, potrafi nim zjeść loda w kubku, dosięgając jego czubkiem do samego dna.


#4. Lee Redmond: najdłuższe paznokcie na świecie


Lee Redmont pochodzi z Utah w Stanach Zjednoczonych. Swoich paznokci nie obcinała od 1979 roku, przez co łącznie osiągnęły długość 8 metrów i 65 centymetrów, co zostało oczywiście wpisane do Księgi Rekordów. Niestety, w lutym 2009 roku straciła je w wypadku samochodowym.

#5. Radhakant Baijpai: najdłuższe włosy w uszach - 25 cm


Hinduski sprzedawca żywności, Radhakant Baijpai, postawił sobie za cel w życiu posiadanie najdłuższych włosów w uszach. W 2003 roku został wpisany do Księgi Guinnesa z już imponującym wynikiem 13,2 cm. To nie było jednak jego ostatnie słowo w tej kwestii. Włosy w dalszym ciągu wszak rosną i osiągnęły już długość ok. 25 cm.

#6. Svetlana Pankratova: najdłuższe nogi - 132 cm


Rosjanka Svetlana Pankratova nie jest może najwyższą kobietą na świecie (196 cm), ale jej nogi, mówiąc dosłownie, nie mają sobie równych - mierzą 132 cm. Posiada także bardzo duży rozmiar stopy (46). W latach 1992-1995 Pankratova grała w Stanach Zjednoczonych w koszykówkę, a w 2008 roku pojawiła się na Trafalgar Square w Londynie, gdzie razem z najmniejszym człowiekiem świata (He Pingping), promowała najnowsze wydanie Księgi Guinnesa.


#7. Mehmet Ozyurek: Najdłuższy nos - 8,8 cm


Urodzony w Turcji w 1949 roku Mehmed Ozyurek jest posiadaczem najdłuższego sklasyfikowanego nosa na świecie. A przynajmniej był jeszcze 6 lipca 2007, kiedy ostatnio dokonano pomiarów. Jak wieść bowiem niesie (niestety niepotwierdzona zdjęciem), rekord został pobity przez Pakistańczyka Faizana Agha’a, którego nos ma długość 12 cm.


#8. Devendra Harne i Pranamya Menera: Największa ilość palców - 25


Rekord należy do dwóch hinduskich chłopaków. Obydwaj posiadają 12 palców u rąk i 13 u nóg. Jest to efekt choroby, zwanej polidaktylizmem. Na zdjęciu powyżej Devendra Harne.


#9. Frank Ames: najdłuższe brwi - 9,6 cm


Amerykanin w 2003 roku postanowił zgłosił się po tytuł posiadacza najdłuższych brwi i dowiedział się, że takiej kategorii jeszcze nie ma.
- Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale rosły tak od zawsze - powiedział później reporterom.

#10. Vivian Wheeler: Najdłuższa kobieca broda - 28 cm


Pochodząca z Illinois w USA  Vivian Wheeler obdarzona została przez życie wyjątkowo długą brodą. Jej ojciec nalegał, aby zaczęła się golić kiedy miała 7 lat. Od 1993 roku Vivian tego jednak nie robiła, pozwalając włosom urosnąć do takich rozmiarów.
1860
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kryzys Wieku Średniego XIII - Dymy, fale, postulaty
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Steven Spielberg - rzeczy, których mogłeś o tym reżyserze nie wiedzieć
Przejdź do artykułu 9 największych serc na świecie
Przejdź do artykułu Dziewczyno, to nie ma żadnego znaczenia...
Przejdź do artykułu Widziałeś kiedyś takie pole?
Przejdź do artykułu Filmowe smaczki, które twórcy ukryli w swoich produkcjach
Przejdź do artykułu I ty możesz zostać posiadaczem prywatnej wyspy
Przejdź do artykułu Komiksy z zaskakującym zakończeniem od Toon Hole
Przejdź do artykułu 10 najbardziej boskich broni w dziejach świata
Przejdź do artykułu Prawdziwe jaja vs. chińskie podróbki

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą