Szukaj Pokaż menu

Wielopak Weekendowy CCCXXII

83 962  
343  
Kliknij i zobacz więcej!Dziś w wielopaku dowiecie się, kim jest księżna, komu odpowiada pijany chłop, a także kto się jak starał. Zapraszamy!

- Oskarżony, przyznajecie się do wzięcia łapówki?
- Tak.
- Co zrobiliście z pieniędzmi?
- Podarowałem wysokiemu sądowi.
- .... Zarządzam przerwę do 16:00.

by Peppone

* * * * *

- Ty! Mariolka!!! Dlaczego wszyscy z twojej rodziny mówią do ciebie 'księżna'???
- Aaaa... to przez mojego ojca...
- Eee, no nie mów, że księciem był!?!

Bądź ważniejszy od premiera i prezesa!

76 582  
732   43  
Czy wiesz, że tacy politycy jak Wałęsa, Kaczyński, Palikot spełnią każdą twoją zachciankę i powiedzą publicznie co zechcesz? Fajnie, prawda? Na razie tylko w serwisie komiksowym Plurix, ale też może być nieźle. Oto wybrane z powstałych tam komiksów.

Więzienne gadżety, które miały pomóc w ucieczce

195 568  
1638   73  
Więźniowie mają zazwyczaj mnóstwo wolnego czasu. Jak myślicie, czy jego większość spędzają na robótkach ręcznych? Cóż, i oni dobrze wiedzą, że kreatywność popłaca. Zwłaszcza, gdy na szali leży powodzenie ucieczki.

#1. Klasyka

Ręcznie wykonana "lina" w stylu klasycznym. Zrobiona z prześcieradeł i powłoczek, a także ze ścierek do naczyń. Długość: 16 metrów. 2 maja 1998 roku dwóch więźniów użyło jej podczas nieudanej próby ucieczki z szóstego piętra więzienia Santa Fu w Hamburgu. Jeden z nich spadł, drugiemu zaś udało się dostać na dach przy bramie głównej, ale zarejestrowała go kamera przemysłowa.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#2. Schowek na narkotyki 

W pustej przestrzeni wewnątrz protezy nogi więźniowie często szmuglowali narkotyki do cel więzienia Santa Fu w Hamburgu. Dopiero około 1984 roku ich zachowanie wydało się podejrzane strażnikom więziennym, którzy zaczęli częściej i dokładniej kontrolować niepełnosprawnych skazańców.
 
  Kliknij i zobacz więcej!

#3. Drabina

Została wykonana ze stalowych szyn wyjętych z regałów na książki. 10 października 1994 roku więźniowie Gerhardt Polak i Raimund Albert użyli takiej drabiny podczas udanej ucieczki z więzienia Santa Fu w Hamburgu.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#4. Kastet

Na obrazku kastet z watowaną rączką. Wykonany został z brzeszczotu, który najprawdopodobniej skradziono z więziennego warsztatu. Broń ta została odnaleziona w więzeniu Wolfenbuttel w Niemczech około 1993 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Maczuga

Ten "wihajster" został znaleziony w 1997 roku w warsztacie metalowym w więzieniu Santa Fu w Hamburgu. Anonimowy (na jego szczęście) więzień skonstruował tę maczugę i sprytnie ukrył. Może ona służyć jako broń albo może pomoć w ucieczce, gdyż za jej pomocą można odsunąć/przesunąć drut kolczasty.
 
.Kliknij i zobacz więcej!

#6. Nadajnik radiowy

Wykonany z części starych radioodbiorników w w więzieniu Wolfenbuttel w Niemczech (na obrazku bez baterii). Więźniowie czasem montowali takie wynalazki w jednej z cel, by być przygotowanymi na zbliżające się rewizje. Pomocne także przy porozumiewaniu się między poszczególnymi celami. Jako odbiornik służyło standardowe radio.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#7. Odbiornik radiowy

W latach 70. jeden z więźniów w więzieniu w Ludwigsburgu zmontował po cichu to radio i ukrył je w encyklopedii.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#8. Grill/Toster/Opiekacz

Więzień z Ludwigsburga sklecił to wielofunkcyjne urządzenie z drutu, zepsutej grzałki i folii aluminiowej. Zostało ono znalezione podczas rewizji w jednej z cel i skonfiskowane, gdzieś w latach 80.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Sztylet

Ukryty został w drewnianym krucyfiksie. Znaleziony w jednej z cel w więzieniu Wolfenbuttel w roku 1994. Mógłby służyć jako broń lub pomoc przy ucieczce. W tamtych czasach krucyfiksy w więzieniu były produkowane masowo, tym bardziej gdy więźniowie spostrzegli, że mogą one służyć do innych celów.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#10. Pistolet

Ta broń została znaleziona wraz z innymi rodzajami broni palnej wykonanymi rękami więźniów w jednej z cel więzienia Celle 15 października 1984 roku. Pistolet ten został wykonany w warsztacie metalowym. Naładowany był kawałkami stali i główkami zapałek.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#11. Faja

Wykonana z pustej tubki po chrzanie, a skonfiskowana w więzieniu Santa Fu w Hamburgu. Bonga, takie jak to, były pośród więźniów najbardziej popularnymi z zakazanych przedmiotów. Materiały, z których były wyrabiane odzwierciedlają wyobraźnię artystów (czyt. więźniów). Oraz ich priorytetowe potrzeby...
 
Kliknij i zobacz więcej!

 
Jeśli macie ochotę, drodzy Bojownicy, pooglądać inne arcydzieła twórczych skazańców zapraszamy tutaj
 
 
1638
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Bądź ważniejszy od premiera i prezesa!
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Czekoladowy raj dla łasuchów
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Gadżet tygodnia: szczoteczka elektryczna
Przejdź do artykułu Większość z nas jest przekonana, że te rzeczy są typowo amerykańskie
Przejdź do artykułu Enigma, gra w statki dla pijących
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu 10 najgłupszych pytań zadanych w oczywistych sytuacjach
Przejdź do artykułu Kałasznikow z bekonu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą